Німецькі вчені довели, що Covid-19 знищує клітини мозку

Німецькі вчені довели, що Covid-19 знищує клітини мозку
Читать на русском

Дослідження допомогло вченим зафіксувати перше в історії електронно-мікроскопічне зображення непошкоджених частинок коронавірусу в людській слизі

Вчені німецької клініки Шаріте розповіли про вплив коронавірусу на тканини мозку та його наслідки у своєму дослідженні, про це повідомляє APnews з посиланням на DailyMail.

Вірус SARS-CoV-2 викликає не тільки респіраторний дистрес, але й неврологічні проблеми. Кожен третій хворий повідомляє про втрату нюху, смаку, головний біль, втому, запаморочення і нудоту. Дослідження показало, що коронавірус потрапляє у клітини мозку при вдиханні зараженого повітря через ніс.

Вчені Німеччини провели розтин 33 померлих пацієнтів від Covid-19, вивчивши слиз задньої частини носа і зразки тканин мозку. Найбільша кількість геномів коронавірусу була присутня в слизі носової порожнини, але білки SARS-CoV-2 були також виявлені в клітинах мозку.

"Потрапляючи всередину носової порожнини, вірус використовує нюховий нерв - нейроанатомічний зв'язок з мозком. Таким чином він і потрапляє в тканини мозку", - пояснив доктор і співавтор дослідження Франк Хеппнер з клініки Шаріте.

"За нашими даними, вірус переміщається від однієї нервової клітини до іншої, щоб в кінці досягти мозку. Беззаперечно, вірус також переноситься через кровоносні судини, на що вказує наявність патогенів на стінках кровоносних судин головного мозку. Але не тільки Covid-19 вражає мозок: герпес, грип і сказ також інфікують його клітини", - розповіла співавтор дослідження Хелена Радбрух.

Науковий журнал Nature Neuroscience опублікував дослідження, в якому виявили у мозковій рідині активні імунні клітини, що виникли після зараження інфекцією.

"Присутність вірусу в нервових клітинах нюхової слизової - пояснення неврологічних симптомів, таких як втрата нюху та смаку. Патогени коронавірусу були виявлені у зоні мозку, яка контролює дихання - життєво важливу функцію організму. Не виключено, що наявність вірусу в цій зоні мозку, у пацієнтів з тяжкою формою захворювання, буде погіршувати дихальну функцію організму. Така ж ситуація спостерігається і в серцево-судинній системі", - додав німецький вчений Франк Хеппнер.

Вірус - безпосередня причина виникнення делірію, який вражає переважну більшість літніх пацієнтів. Також він є результатом нестачі кисню в мозку, викликаної пневмонією і респіраторними проблемами.

Важливо пам'ятати про індивідуальність кожного організму під час лікування. Не варто проєктувати результати дослідження важкої форми захворювання на легку або середню форму захворювання. Проте отримані дані допоможуть вивчити новий механізм поширення вірусу всередині організму і зрозуміти основні зони його поразки.

Раніше APnews повідомляв, США почне перше масове щеплення препаратом Pfizer.

Новини партнерів

У Німеччині чоловік похилого віку на позашляховику протаранив натовп пішоходів: є жертви
"Будемо стояти до скасування вбивчих законів". Підприємці погрожують Раді новими протестами і блокуванням