Німеччина відмовила "Північному потоку-2" в імунітеті до директиви Євросоюзу

Німеччина відмовила "Північному потоку-2" в імунітеті до директиви Євросоюзу
Читать на русском

Звільнення газопроводу від вимог Газової директиви ЄС було б можливим, якби він був завершений до 23 травня 2019 року.

Федеральне мережеве агентство Німеччини відмовило у звільненні "Північного потоку-2" від правил газової директиви Європейського Союзу.

Про це повідомляє APnews з посиланням на відповідну заяву регулятора, опубліковану у п'ятницю, 15 травня.

"Заявку Nord Stream 2 AG на звільнення від регулювання частини "Північного потоку-2" було відхилено", - йдеться у повідомленні.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник прокоментував відповідне рішення:

"Велика перемога в Берліні: щойно німецький незалежний регулятор Bundesnetzagentur ухвалив остаточне рішення про відмову надати проекту "Північний поток-2" виняток із законодавства ЄС! Навіть якщо тепер долю Nord Stream2 вирішуватиме німецька Феміда, Україна вдячна Німеччині за солідарність!"

У повідомленні регулятора зазначається, що звільнення газопроводу від вимог Газової директиви ЄС було б можливим, якби він був завішаний до 23 травня 2019 року.

Варто зазначити, що Україна, Польща, країни Балтики та США розглядають "Північний поток-2" як політичний проект, який Росія може використати для тиску на Європу. "Північний поток-2" будують через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії.

Як повідомляв APnews, "Газпром" вимагав звільнити "Північний потік-2" від регулювання Євросоюзом. Така можливість передбачена у зміненій газовій директиві ЄС при направленні відповідного запиту до регулятора тієї країни Європейського союзу, в територіальних водах якої закінчується трубопровід.

Новини партнерів

В Україні через карантин "застрягли" понад 100 немовлят, чиї батьки -іноземці
"Саакашвілі - не орієнтується". Економіст пояснив, чому Україна зараз не здатна відмовитися від грошей МВФ