Німеччина не перекриє Північний потік-2, навіть якщо він стане геополітичною зброєю РФ - Bloomberg

Німеччина не перекриє Північний потік-2, навіть якщо він стане геополітичною зброєю РФ - Bloomberg
Читать на русском

За словами джерел, Бундестаг вибрав складніший шлях для відповідних заходів проти Кремля

Німеччина не буде перекривати російський газопровід "Північний потік-2", навіть якщо Володимир Путін спробує використовувати його як геополітичну зброю. Можливість введення санкцій проти Кремля було одним з основних умов запуску проєкту.

Про це повідомляє APnews з посиланням на Bloomberg.

Представники влади Німеччини повідомили на умовах анонімності, що Бундестаг вибрав складніший шлях для відповідних заходів проти Кремля. Вони зосередяться на ширших санкціях на рівні ЄС.

За словами джерела з Бундестагу, всупереч тому, що Меркель погодилася застосувати санкції "на національному рівні" проти Кремля, якщо "СП-2" буде використовуватися як зброя проти України та інших країн Євросоюзу, небажання Берліна "зробити останній крок і закрити вентилі" - це потенційна перемога для Путіна та удар по Білому Дому.

Атмосфера загострюється і в США через розбіжності навколо "Північного потоку-2". Республіканці в Сенаті пригрозили заблокувати двох кандидатів у Міністерство фінансів, якщо адміністрація Байдена не поновить санкції проти російського газопроводу.

За словами Боба Мендеса, голови комітету Сенату з міжнародних відносин від Демократичної партії США, газопровід "СП-2" необхідно зупинити через те, що угода по ньому вже не виконується.

Будівництво газопроводу закінчиться вже в серпні тому, цілком ймовірно, коли почнеться подача газу - Путін спробує перекрити транзит через Україну.

Очікується, що після зміни канцлера в Німеччині підхід Берліна на тему російського газопроводу, ймовірно, не зміниться. Це пов'язано з тим, що підтримка проєкту поширюється на весь політичний спектр Німеччини.

Єдиним кандидатом на пост канцлера Німеччини, який категорично виступив проти "Північного потоку - 2", виявилася Анналена Баербок - представник партії "Зелених".

Нагадаємо, після зустрічі з президентом США Ангела Меркель заявила, що можливі санкції проти Росії, в разі використання газопроводу як зброї, будуть на європейському рівні. Вона стверджувала, що санкції ЄС більш ефективні проти Путіна.

Раніше APnews також повідомляв, кандидат у канцлери Німеччини Армін Лашет пригрозив Росії новими санкціями, якщо та буде використовувати газопровід "Північний потік-2" як геополітичну зброю.

Новини партнерів

Суд дозволив заочно розслідувати справу проти Януковича щодо розстрілів на Майдані
Поїзд з Відня до Києва затримується на 8 годин, ще понад 10 потягів збились з графіку