Нідерланди виділили Україні 2,2 млн євро на безпеку жінок під час війни

Нідерланди виділили Україні 2,2 млн євро на безпеку жінок під час війни
Читать на русском

Гроші буде виділено на проект про безпеку жінок під час військових конфліктів "Жінки, мир, безпека".

Нідерланди планують виділити Україні 2,2 млн євро на проект "Жінки, мир, безпека", який покликаний захистити жінок під час військових конфліктів. Пише APnews.

Відомо, що в Україні стартує трирічний проект, націлений на локалізацію Національного плану дій щодо виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 (Документ передбачає захист жінок під час збройних конфліктів) у Луганській, Львівській, Харківській та Хмельницькій областях.

"Нідерланди підтримують Україну в багатьох сферах на її шляху до стабільності та процвітання. Для нас дуже важливо допомогти у реалізації Національного плану дій щодо виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки, мир, безпека" в регіонах України. Залучення жінок до прийняття рішень щодо побудови миру та безпеки в громадах – це принципове питання. Адже лише таким інклюзивним шляхом можна врахувати інтереси всіх, на кого впливають та вплинули воєнні дії", - заявив заступник голови Місії Посольства Королівства Нідерланди в Україні Пітер ван Вліт.

Місцеві громади матимуть допомогу у формуванні проблем жінок під час військових конфліктів, а саме: домашнє насильство, гендерне насильство, зміцнення позицій жінок у поліції, армії, захист жінок під час військових конфліктів та спільні сили реалізувати програми для вирішення регіональних потреб.

Як повідомила урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко, Український жіночий Фонд застосовуватиме власну методологію локалізації процесу 1325. Передбачається, що на Донбасі та в окупованому Криму застосовуватимуть місцеві плани дій у питаннях миру, безпеки та участі жінок. А щоб плани були дієвими, над ними мають працювати держструктури та органи місцевого самоврядування, громадські та міжнародні організації.

"В умовах збройної агресії Російської Федерації проти України та окупації частини території Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, місцеві плани дій у питаннях миру, безпеки та участі жінок будуть різними у кожній області, у кожному відомстві. Для того, щоб вони були дієвими, над ними разом мають працювати державні структури та органи місцевого самоврядування, громадські та міжнародні організації", – сказала вона.

Раніше APnews повідомляв, Данія в рамках програми європейського сусідства DANEP планує надати Україні фінансову допомогу – 73 млн євро будуть направлені нашій країні для забезпечення економічної стабільності.

Новини партнерів

У ДБР підтвердили, що можуть одночасно допитати Порошенка та Медведчука
Командувач Нацгвардії подав у відставку після трагедії на "Південмаші" у Дніпрі