Ні поблажок, ні роботи: як насправді виживає малий бізнес в Києві під час карантину

Ні поблажок, ні роботи: як насправді виживає малий бізнес в Києві під час карантину
Ексклюзив
Читать на русском

Малий бізнес зазнає колосальних збитків через карантин

Карантин через коронавірус привів до величезних збитків у малих підприємців Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповів приватний підприємець у сфері пересувної торгівлі Малютяк Юрій.

Чоловік не розуміє, чому влада Києва закрили кав'ярні навіть за умови дотримання всіх запобіжних заходів.

"У нас специфіка роботи спочатку була "кава на з собою". Чому КМДА заборонила нам працювати? Кіоски як працювали, так і працюють через віконце. Кава в МакДональдсі як віддавалася, так і віддається. Чому ми не мали право працювати в карантинний період? Як раз ми, навпаки, швидко віддаємо замовлення, у нас все чисто. Ми всі ці норми, які були введені на початку березня, дотримувалися - були рукавички, маски, дезінфектори. Кавою займається малий бізнес, в якому один-два співробітника знаходиться. Немає ніяких особливих прибутків. Ми просили людей дотримуватися дистанції, розкреслили доріжки - зробили все, як годиться. У всіх співробітників є санітарні книжки. Зона ризику для захворювання мінімальна, тому що всі наші співробітники - молоді люди від 18 до 40 років максимум. Це не літні люди, а активні молоді хлопці з сім'ями, які треба годувати", - розповів підприємець.

Крім того, він вказав, що банк, в якому він оформив кредит на початку року, не надав ніяких пільг або кредитних канікул.

"Я взяв кредит на свій бізнес. Я сиджу вдома, при цьому у мене в банку відсотки на кредит нараховують, але я не можу повернути гроші. Крім того, банк не надав пільгові канікули ... За період карантину мій збиток склав понад 200 000. Я взяв кредит на початку року приблизно на 200 000, ще стільки ж втратив - приблизно, на півмільйона я вже попав. Мені доведеться працювати до кінця року, щоб піти в нуль і віддати борги ... Я йду на роботу, не тому що мені дуже хочеться. Якби мені платили як в Європі 500 євро на родину або на дитину, то я сидів би й не парився, карантинив вдома спокійно", - обурюється чоловік.

Також він повідомив, що держава не дала ні копійки навіть на дитину.

"Те, що по телевізору сказали, що будуть платити приватному бізнесу гроші на дитину від 1 до 10 років, - це разводняк. Я дізнавався в адміністрації, це для співробітників приватних підприємців, у яких є діти такого віку, але не для приватних підприємців. За 45 днів я не отримав жодної тисячі гривень на допомогу своїй сім'ї, хоча в мене маленька дитина, якій 1,5 року ", - підсумував Юрій.

Як раніше повідомляв APnews, Кабінет міністрів прийняв рішення продовжити карантин до 22 травня, але послаблять з 11 травня.

Новини партнерів

Коронавірус підозрюють у глави Держприкордонслужби Дейнеко
ПриватБанк прийняв рішення про продовження пільгового режиму для переказів з Польщі