Незручні щитки та погані оцінки. Вчителі розповіли, як пройшов перший місяць навчання в умовах карантину

Незручні щитки та погані оцінки. Вчителі розповіли, як пройшов перший місяць навчання в умовах карантину
Ексклюзив
Читать на русском

Педагоги кажуть, що до нового формату навчання за місяць вже звикли.

Уже більше місяця процес навчання проходить в нових як для учнів, так і для вчителів умовах. Для шкіл визначили основні правила безпеки навчання в умовах пандемії.

Редакція APnews поспілкувалася з вчителями і дізналася, які враження у них залишилися після першого "карантинного" навчального місяця.

До всього звикли, крім щитків

Діана Мазур - вчитель молодших класів в школі №307 розповіла, що істотних змін насправді і немає, а до решти всі швидко звикли. Однак зазначила, що є певний дискомфорт, зокрема, через щитки.

“У школі ми працюємо майже за звичайним режимом. Учні середньої та старшої школи, а також вчителі, мають носити маски за межами кабінету. У кожному класі встановлені антисептики. Сніданки для початкової школи порційні та індивідуальні. За місяць ми вже звикли до такого режиму, але робота у щитку викликає дискомфорт”, - поділилась вчитель.

Педагог зазначила, что дистанційне навчання впливає на процес скоріше негативно. Деякі учні, за словами педагога, отримали оцінки гірші, ніж були до цього.

“Не всі учні долучаються до такого виду навчання. Вся відповідальність лежить на самих учнях та батьках. Приємно, коли учні ставляться відповідально до навчання. Є діти, які змогли покращити свої оцінки за цей період навчання. Та є й такі, хто поставився безвідповідально та отримав оцінки нижче своїх попередніх”, - зазначила педагог.

Але є і плюси

Ігор Дробенко, учитель української мови та літератури, розповів, що після пережитого періоду повного дистанційного навчання, який був навесні, зараз діти слухають уважніше.

"Діти скучили і з задоволенням слухають те, що розповідає вчитель. Саме цього їм не вистачало на дистанційному навчанні - безпосередньої присутності вчителя, який все пояснить і розповість. Насправді, я вважаю, що краще системи спілкування дитини і вчителя - ніхто ще не придумав і, думаю, не придумає. Комп'ютерні технології можуть бути як допоміжна частина навчального процесу, вони можуть допомагати, але замінити вербальне спілкування учня і вчителя - ні", - сказав педагог.

При цьому зазначив, що є і певні плюси, які проникали в освітній процес після дистанційного навчання - наприклад, електронний щоденник.

"Це нововведення прекрасно допомагає як зараз в навчальному процесі, так і на дистанційному, оскільки батьки дуже швидко дізнаються оцінки дітей, чого не було раніше", - сказав Ігор Дробенко.

Насправді зараз у кожної школи свої правила, засновані на основних, затверджених в МОЗ. Проте вже скоро школи мають піти на канікули. А як буде далі - ніхто не знає.

Читайте також:
МОН рекомендує школярів відправити на канікули, а студентів на дистанційне навчання: названо дати

Новини партнерів

РФ завезе в Україну вакцину від COVID-19: названа умова
В Білорусі запропонували забрати частину повноважень у Лукашенка