Невакцинованих медиків і комунальників відсторонять від роботи з 31 січня

Невакцинованих медиків і комунальників відсторонять від роботи з 31 січня
Читать на русском

В Україні 31 січня набуває чинності наказ Міністерства охорони здоров’я, яким розширено перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19.

Про це йдеться в наказі № 2664 від 30 листопада 2021 року. Медики, комунальники та місцеві урядовці мають щепитися від COVID-19 до 31 січня.

Згідно з наказом, до списку тих, хто підлягає обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, додаються працівники:

  • органів місцевого самоврядування;
  • закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності;
  • комунальних підприємств, установ та організацій.

Працівники цих установ, які не отримають принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 до 31 січня, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Ця вимога не стосується людей, які мають абсолютні протипоказання до щеплень від коронавірусної хвороби та медичний висновок на підтвердження цього.

«В останні тижні 2021 року та перші 2022-го фіксують зростання кількості випадків інфікування штамом “Омікрон” у більшості європейських країн. Агентство з безпеки здоров’я Великої Британії нещодавно опублікувало звіт, відповідно до якого в людей, інфікованих саме “Омікроном”, ризик потрапити в лікарню на 50% нижчий у порівнянні з інфікованими штамом “Дельта”. При зараженні “Омікроном” ризик госпіталізації нижчий на 65% для пацієнтів, які отримали дві дози вакцини, та на 81% – для тих, хто отримав три дози. Однак кількість випадків COVID-19, викликаних новим штамом, зростає, а це може створити суттєве навантаження на медичну систему. Саме тому в Україні і є необхідність розширення переліку професій, для яких вакцинація від COVID-19 є обов’язковою», – прокоментував міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Читайте також:
У МОЗ заявили, що підроблені COVID-сертифікати про вакцинацію можна анулювати

Новини партнерів

Україна посіла 35 місце у рейтингу якості закордонних паспортів
У Львові 21-річний хлопець вів пряму трансляцію "самогубства", але його вчасно знайшли копи