"Непогано як для найбіднішої країни ЄС": як нардепи оцінюють, та що позитивного знайшли за рік життя уряду Шмигаля

"Непогано як для найбіднішої країни ЄС": як нардепи оцінюють, та що позитивного знайшли за рік життя уряду Шмигаля
Ексклюзив
Читать на русском

Ми поспілкувалися з народними депутатами, щоб з'ясувати, як вони оцінюють успішність Кабінету міністрів на чолі з прем'єром Шмигалем.

Незважаючи на те, що новий уряд Дениса Шмигаля не отримав "імунітет" від Ради і Програма діяльності Кабміну не була проголосована у червні 2020, але 4 березня 2021 виповнюється рівно рік його "пандемічної" діяльності. Ефективною вона була чи ні – читайте у матеріалі APnews.

Ми поспілкувалися з народними депутатами, представниками як монобільшості, так і опозиції, щоб з'ясувати, як вони оцінюють успішність Кабінету міністрів на чолі з прем'єром Шмигалем.

Ріст пенсій на 500 гривень, і мінімалки до 6000 в умовах коронакризи

Так, керівник парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від "Слуги народу" Данило Гетманцев, вважає, що Кабмін доволі непогано впорався зі своїми обов'язками, враховуючи факт коронакризи у всьому світі.

"Безперечно, ми не можемо сказати, що уряд наш є ідеальним. Безперечно, помилки також трапляються в його діяльності. Водночас, цей уряд зіткнувся із безпрецедентною кризою, яка є світовою … і фінансовою, і економічною. Фактично, глобальною кризою, яка поглинула весь 2020 рік.

Якщо і оцінювати діяльність уряду, то її треба оцінювати по результатам. А результат який? Ми впали менше, ніж наші сусіди. Ми впали на 4,4%, а у 2014-2015 роках ми впали більше, ніж на 15%, у 2009 році ми впали більше, ніж всі у світі – на 14,3%.

Зараз же ситуацію вдалося стримати, при коронакризі нам вдалося підвищити середню заробітну плату. Не набагато, але вона вперше стала більшою в доларі до 2013 року.

Якщо у 2014 році у нас було 413$зарплата, то зараз 430$.

Попри кризу, нам вдалося підняти пенсію. Не набагато – на 500 гривень, але все ж таки вона збільшена.

Також вдалося підняти мінімальну заробітну плату – спочатку до 5000 гривень у вересні, а зараз до 6000. Мінімальна заробітна платня у нашій державі вже вища, ніж у російській Федерації, у Білорусі і Молдові", - пояснив політик.

Якщо порівнювати попередні кризові періоди і той, який "наздогнав" мало не всі країни світу цього року, то Україна виявилася не гіршою за своїх "сусідів", наголошує "слуга народу".

При цьому, як додав нардеп, Денис Шмигаль отримав "вже бідною Україну".

"Реальні доходи населення зросли більше ніж на 2%. Безперечно, це мало, але знову ж таки, це добре у порівнянні із попередніми кризами, коли доходи населення катастрофічно падали.

Дивіться, у нас не кожний звичайний рік проходить із такими показниками.

Ми маємо досить непогані результати, як для найбіднішої країни Європи, якою Україна дісталася Денису Шмигалю, і як для безпрецедентно важкої для всіх нас кризи.

Якщо оцінювати діяльність уряду Шмигаля у співставленні з попередніми кризами, де ми падали і була інфляція, падав курс гривні, то, безперечно, вони нормально, класно впоралися.

Якщо порівнювати зі звичайним роком, то є певні помилки. Наприклад, як з тарифами", - зазначив Данило Гетманцев.

Провал вакцинації і ріст децентралізації

Його колега, Дмитро Гурін, який також є "слугою народу", нам у коментарі дав зрозуміти, що не все так "райдужно", як хотілося б.

Зокрема, політик згадав кампанію вакцинації, яку Україна розпочала чи не останньою країною в Європі. На його думку, те, що главу МОЗ Максима Степанов досі не позбавили посади міністра – одна із найбільших помилок чинної влади.

"Вважаю негативною всю цю історію із вакцинацією. Я думаю, Міністерство охорони здоров'я дуже слабко виступає у цьому питанні. І взагалі, реакція на пандемію, вся ця історія про вакцини, які міністр обіцяє, але ніяк не може організувати своїх обіцянок…від цього дійсно страждає репутація, в тому числі і партії, і уряду, і президента – всіх.

Я думаю те, що міністра не звільнили – було негативним рішенням", - підкреслив Гурін.

Однак, як зазначив політик, економічна складова є скоріше позитивом, адже "могло бути і гірше".

"Щодо позитивних рішень, то у моєму напрямку дуже активно продовжується реформа децентралізації, це одна із головних реформ.

З економічної точки зору, я вважаю, ми могли пройти цей рік значно гірше цей період. Звісно, зараз нічого доброго не відбувається в економіці, але ми могли пройти період за 2020 рік значно гірше", - вважає Дмитро Гурін.

Масштабна діджиталізація і колосальні втрати бюджету

На думку представника опозиції, народного депутата від фракції "Європейська солідарність", який неодноразово критикував чинну владу Олексія Гончаренка,"все провалено" – і вакцинація, і тарифи, і економіка.

"Про позитивні кроки нехай розповідає влада, тому що я їх не бачу. У нас суцільний негатив. Боротьба з пандемією, головне питання будь-якого уряду сьогодні на планеті, провалена. Останнє місце по тестуванням на душу населення у Європі. Ми останні, хто почали вакцинацію у Європі. Це просто повна катастрофа. Інтелектуальні локдауни ще треба згадати, які демонструють цей уряд не найкращим чином.

Економічна ситуація дуже погана, зараз знову недобір бюджету 28 мільярдів гривень.

Я не знаю, за що тут можна сказати "дякую", тому думаю, що треба відправляти у відставку уряд Шмигаля", - наголосив Гончаренко.

При цьому, депутат від "ЄС" все ж знайшов "світло" в уряді Дениса Шмигаля:

"Якщо все ж таки спробувати знайти позитив у цьому всьому, то можна відмітити лише Міністерство діджиталізації (ред. – Міністерство цифрової трансформації, очільником якого є Михайло Федоров). Там реально є позитивні проекти, завдання і стратегія".

Аналізуючи сказане законодавцями - людьми, цілі яких мають збігатися із цілями урядовців - напрошується висновок, що ідеально складені звіти, що їх очільники відомств і прем'єр Денис Шмигаль виголошують з трибуни Верховної Ради, не так багато спільного мають із реальністю.

Новини партнерів

У Києві водій-наркоман без прав вдруге попався поліції, протаранивши інше авто
15-річний українець Бойко здобув першу перемогу в професійному снукері