У Польщі стверджують, що їх аграрний сектор може критично постраждати без українців

У Польщі стверджують, що їх аграрний сектор може критично постраждати без українців
Читать на русском

На думку голови польської Асоціації переробників фруктів і овочів, польський ринок дуже залежний від працівників з України

Аграрний сектор Польщі може сильно постраждати через відсутність українських заробітчан. Про це розповів польський підприємець і голова Асоціації переробників фруктів і овочів Анджей Гайовнічек в інтерв'ю "Укрінформу".

На його думку, поляки не зможуть замінити українців у сферах, де потрібна ручна праця, а польський ринок дуже залежний від працівників з України.

"Без українців неможливо успішно пройти сезон збору полуниці. Я собі цього не уявляю", - додав Гайовнічек.

Підприємець каже, що серед поляків мало хто погодиться працювати в полі, в холодильних приміщеннях, адже це - тяжка праця. На його думку "всі хотіли б сидіти в офісах, а до виконання важкої фізичної роботи немає багато бажаючих".

Як приклад Анджей Гайовнічек привів свою компанію з переробки яблук, полуниці, вишень і смородини, якій зараз потрібні працівники.

"Ми працевлаштовуємо близько тисячі чоловік, в тому числі, в розпал сезону - до 200 українців. Зараз є 20 працівників з України, а це 10-15% від наших потреб. Ми вже направили людям запрошення по електронній пошті, але головна проблема, про яку я вже згадував, - перевезення до місця роботи ", - говорить він.

Також, на думку польського підприємця, що українці, які працюють в Польщі, повинні заробляти не менше 12-14 злотих (75-90 гривень) за годину чистими.

"Але це залежить від сфери працевлаштування, оскільки, наприклад, на будівництві заробляють трохи більше. Досить часто українці намагаються працювати більше, щоб в результаті більше отримати на руки", - говорить Анджей Гайовнічек.

Він не зміг назвати точну цифру необхідних станом на зараз Польщі робочих рук з України, але вважає, що це сотні тисяч. Додавши при цьому, що поляки вже звикли до українських заробітчан.

Як повідомляв APnews раніше, Зеленський назвав умову, за якої українські "заробітчани" поїдуть працювати за кордон.

Новини партнерів

В ОРДЛО можуть не пропустити навіть з дозволом від України, - ДПСУ
Послаблення карантину в Україні: епідеміолог розповіла, як не заразитися COVID-19 в нових умовах