Не "загубився": український супутник Січ-2-30 вийшов на зв'язок

Не "загубився": український супутник Січ-2-30 вийшов на зв'язок
Читать на русском

У КБ "Південному" пояснили, що супутник так повернувся до Сонця, що на його робочі поверхні потрапляє лише відображення світла із Землі.

Український супутник "Січ-2-30" вийшов на зв'язок після запуску 13 січня. Заявлялось, що він нібито "загубився", але у КБ "Південне" пояснили, що супутник просто перезавантажувався через брак енергії.

Про це APnews пише з посиланням на офіційний коментар КБ "Південного".

Нагадаємо, про те, що "Січ-2-30" загубився майже одразу після запуску заявив нещодавно колишній позаштатний радник голови Держкосмосу Андрій Колесник. За його словами, супутник не було ідентифіковано навіть через тиждень після запуску, хоча згідно з угодою між Україною та США, яку було підписано в серпні 2021 року, Америка вже мала б занести його до бази, яка доступна на спеціальному сайті.

Проте у КБ "Південне" пояснили, що зв'язок з українським супутником Січ-2-30 працює, але йому довелося перезавантажитися через брак енергії, тому його й не могли виявити американські системи.

Пояснюють, що зв'язок із супутником був встановлений відразу після запуску. Проте вже під час перших найважливіших сеансів він почав перериватися.

Причин на те декілька, і в першу чергу - це зовнішні фактори: "Січ-2-30" повернувся до Сонця так, що на його робочі поверхні потрапляє лише відображення світла із Землі.

"Ряд зовнішніх чинників, пов’язаних з особливостями кластерного запуску, не дозволив встановити стійкий зв'язок з космічним апаратом під час критично важливих перших сеансів і забезпечити своєчасну побудову його штатної орієнтації. Це стається, коли на робочі поверхні сонячної батареї потрапляє лише відбите від поверхні Землі сонячне випромінювання або короткочасне пряме випромінювання під досить малим кутом. Поєднання цих факторів призвело до негативного впливу на енергетичний баланс апарата", - пояснили інженери.

Наголосивши, що за результатами наступних сеансів зв’язку відмов бортової апаратури не виявлено і зараз супутник працює у штатному режимі.

APnews писав, як компанія Ілона Маска SpaceX відправила до космосу український супутник "Січ-2-30".

Не "загубився": український супутник Січ-2-30 вийшов на зв'язок

Новини партнерів

Рада збереться перед карантином на "найкоротше засідання": що розглянуть
Родинам загиблих у Дніпрі нацгвардійців виплатять по 1,8 млн грн компенсації