Не стало відомого на весь світ українського диригента

Не стало відомого на весь світ українського диригента
Читать на русском

Загалом у репертуарі Алліна Власенко понад 50 оперних та балетних вистав.

Помер народний артист України, диригент оркестру Національної опери України Аллін Власенко. Йому було 83 роки.

Про це повідомили на сторінці Національної опери України імені Т. Г. Шевченка у Facebook у вівторок, 23 листопада. Пише APnews Про причину смерті артиста не повідомляють.

"Пішов із життя один із найкращих диригентів сучасності – Аллін Григорович Власенко. Три роки тому Маестро відзначив 60-річний творчий ювілей. Вічна пам'ять!", - йдеться у повідомленні.

Не стало відомого на весь світ українського диригента

Аллін Власенко народився 30 червня 1938 року. У 33 роки він став диригентом Національної опери України імені Тараса Шевченка. З 1992-1996 рр. – головний диригент симфонічного оркестру Харківської філармонії.

Був професором Національної музичної академії України імені Петра Чайковського. Серед його учнів – провідні українські диригенти, семеро заслужених та п'ять народних артистів України.

Загалом у репертуарі Алліна Власенко понад 50 оперних та балетних вистав, твори вітчизняної та закордонної класики, сучасних композиторів. Він поставив балети "Баядерка", "Лускунчик", "Ніч перед Різдвом", "Кармен-сюїта" та інші. Крім того, був диригентом-постановником балету "Майстер та Маргарита". Диригував спектаклями "Лебедине озеро", "Спляча красуня" "Ромео і Джульєтта", "Лісова пісня" тощо.

Він диригував балетними спектаклями у Великій Британії, Японії, Франції, Швейцарії, Хорватії, на Кубі, у Данії, Італії, Іспанії, Німеччині, Чехії, Болгарії, Словенії. Якось у Загребі постановкою балету Сергія Прокоф'єва "Попелюшка" Власенко з успіхом продиригував 11 разів! Преса дуже точно назвала його "балетним романтиком".

Раніше APnews повідомляв, у Харкові на 97 році життя не стало українського вченого, патріота та в'язня чотирьох фашистських концтаборів Ігоря Малицького.

Новини партнерів

Іномарки, причепи та навіть трактори. В автопарку НБУ понад 200 машин, на які щороку витрачають мільйони
Зеленський виступить у Раді з посланням про внутрішнє та зовнішнє становище України