Конституційна війна. Судді почали вимагати від Зеленського скасувати указ про відсторонення глави КСУ Тупицького

Конституційна війна. Судді почали вимагати від Зеленського скасувати указ про відсторонення глави КСУ Тупицького
Читать на русском

В КСУ заявили, що даний Указ виданий Президентом України не на основі Конституції України і не відповідає їй

У Конституційному суді прокоментували дії Зеленського, який вчора підписав указ про відсторонення від обов’язків голову суду Тупицького. Заявили, що Тупицький зобов'язаний продовжувати виконувати свої обов'язки, а Зеленський - негайно скасувати указ.

Про це APnews повідомляє з посиланням на коментар КСУ.

Заявили, що зазначений Указ виданий Президентом України не на основі Конституції України та не відповідає їй. Та пояснили, що Конституція України не наділяє Президента України правом «відсторонення від посади судді Конституційного Суду України». Більше того, Конституція України взагалі не передбачає можливості відсторонення судді Конституційного Суду України від посади.

“Президент України вийшов за межі своїх конституційних повноважень та застосував до судді Конституційного Суду України захід забезпечення кримінального провадження, який відповідно до Конституції та законів України не може бути застосовано до суддів Конституційного Суду України”, - наголосили у КСУ.

Також зазначили, що видання Президентом України цього указу фактично є протиправним втручанням у діяльність судді Конституційного Суду України, перешкоджанням виконанню ним своїх службових обов’язків, що тягне за собою передбачену законом юридичну відповідальність. Тому представники суду вважають, що не зобов’язані виконувати “явно злочинні розпорядження чи накази”.

“Виходячи з цього, суддя Конституційного Суду України Тупицький зобов’язаний продовжувати виконувати свої службові обов’язки, а Президент України – негайно скасувати свій указ”, - завершили у суді.

Раніше APnews писав, що вчора Зеленський відсторонив главу КСУ.

Новини партнерів

COVID-фонд вичерпано майже на 80%, - МОЗ
Польща може передати Україні вакцину від COVID-19, - МЗС