Не хотіли конфлікту: Колишній радник Меркель пояснив, чому Україну не пустили в НАТО і ЄС

Не хотіли конфлікту: Колишній радник Меркель пояснив, чому Україну не пустили в НАТО і ЄС
Читать на русском

За його словами, Німеччина не могла знати про майбутнє вторгнення Росії в Україну.

Колишній радник канцлера Німеччини з питань зовнішньої політики Крістоф Хойсген заявив, що Ангела Меркель не хотіла розвивати конфлікт між Україною і Росією, тому не дозволила Україні стати членом НАТО, а Угода про асоціацію з ЄС не відкрило ніяких перспектив для вступу.

Про це повідомляє APnews з посиланням на Spiegel.

Так, відповідаючи на питання журналіста про можливість запобігти конфлікту в Україні у 2014 році, коли всьому світу було зрозуміло, що Росія проти прозахідного прагнення України, Крістоф Хойсген заявив, що "Меркель думала про це, але не хотіла розвивати конфлікт":

"Канцлер думала про це, але не хотіла розвивати конфлікт. Саме тому, всупереч сильному запереченню з боку США, вона не дозволила Україні стати членом НАТО, так само як і угода про асоціацію з Європейським союзом не відкрила ніяких перспектив для вступу. Вона завжди пам'ятала, що прийнятно для Росії. Але тоді колишній президент України Віктор Янукович сказав, що не збирається в ЄС".

Журналіст заявив, що в той час Росія сильно давила на колишнього президента України, натякаючи на те, що уряд Німеччини все-таки міг передбачити конфлікт. На це колишній радник Ангели Меркель відповів, що Німеччина не могла знати про майбутнє вторгнення Росії в Україну.

Дипломат також згадав про сенатора США Джона Маккейна, на думку якого міжнародний конфлікт можна було передбачити після подій в Сирії.

За його словами, Маккейн вважав, що коли президент США Барак Обама стояв осторонь і спостерігав за громадянською війною в Сирії у 2013 році, президент Росії Володимир Путін бачив в цьому ознаку слабкості, і вважав, що американці не будуть втручатися в справи України.

"Ми досі не можемо сказати українцям: вибачте, але через ваше географічне положення не може бути Угоди про асоціацію", - підсумував колишній радник Меркель.

Раніше APnews також повідомляв, Зеленський заявив, що НАТО буде слабкіше без України у своєму складі.

Новини партнерів

На Рівненщині сталася масова ДТП, одна людина постраждала
У Рівненській області чоловік мало не зарізав свого кума на хрестинах сина