НБУ введе нову монету, присвячену коням Чорнобиля, - фото

НБУ введе нову монету, присвячену коням Чорнобиля, - фото
Читать на русском

Нумізматичну новинку можна буде придбати починаючи з 29 липня.

29 липня Національний банк України введе нову монету, присвячену поселенню коней Пржевальського в Чорнобильській зоні. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу регулятора.

Нумізматична новинка присвячена коню Пржевальського - єдиному існуючому виду диких коней, який зберігся до наших днів у первісному вигляді, і який занесений до Міжнародної Червоної книги з природоохоронним статусом "на межі зникнення".

У 2016 році на території, що постраждала від наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, було створено найбільший і наймолодший об'єкт природно-заповідного фонду України - Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник. Ця територія стала своєрідним резерватом для рідкісних тварин.

Як виглядає нова монета?

На аверсі монети розміщено малий Державний Герб України (угорі), напис: Україна (під гербом) номінал монети - 5 гривень (праворуч від герба) в центрі - символічне колесо життя, що знаменує відродження природи: стилізований міжнародний знак "Радіаційна загроза", оповитий листям, навколо якого розміщені різноманітні тварини; на дзеркальному тлі написи "Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник".

Раніше APnews повідомляв, НБУ через скарги українців змінить дизайн 1 і 2 гривень.

НБУ введе нову монету, присвячену коням Чорнобиля, - фото

Новини партнерів

"Мали розлучитись": Під Полтавою чоловік зґвалтував та задушив власну 24-річну дружину
Реальні збитки "Нафтогазу" можуть перетворитися у "намальований прибуток" - Вітренко