НБУ вперше надрукував вертикальні банкноти: хто на них зображений

НБУ вперше надрукував вертикальні банкноти: хто на них зображений
Читать на русском

На жаль, нова банкнота не є платіжним засобом, проте у неї є шанс стати справжньою перлиною для будь-якого поважаючого себе колекціонера.

Національний банк України випустив неплатіжну вертикальну банкноту, присвячену першому українському космонавту Леоніду Каденюку. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу регулятора.

Основне зображення лицьового боку сувенірної банкноти - портрет Леоніда Каденюка, над яким напис - "перший космонавт України", на зворотному боці зображено космічний корабель" Колумбія" на тлі планет Сонячної системи.

Сувенірна банкнота містить великий спектр захисних елементів, зокрема оптично-змінний елемент SPARK у вигляді Земної кулі. Її розміри - 80×170 мм, тираж – 50 000 штук.

Де можна придбати нову банкноту?

Купити сувенірну банкноту, можна буде в пунктах продажу НБУ і банків-дистриб'юторів.

Леонід Каденюк: довідка

Леонід Каденюк (1951-2018) - перший український космонавт. Народився на Черкащині в родині сільських вчителів. У 70-х відучився в Чернігівському вищому військовому авіаційному училищі льотчиків імені Ленінського комсомолу. У 1976-1978 рр. пройшов навчання в Центрі підготовки космонавтів імені Ю. А. Гагаріна.

19 листопада - 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ (тривалістю 15 діб 16 годин) у якості фахівця з корисного навантаження на американському космічному кораблі-шатлі «Колумбія» (STS-87), де виконував експерименти Інституту системних досліджень людини за тематикою «людина і стан невагомості".

Раніше APnews повідомляв, в Україні ввели нову монету.

Читайте також:

Новини партнерів

Різдвяний піст 2020: коли починається, традиції та календар харчування
Попри технічну поразку Україна поліпшила становище в рейтингу ФІФА