НБУ вказав на ризики виконання бюджету

НБУ вказав на ризики виконання бюджету
Читать на русском

Затверджені параметри бюджету передбачають доволі помірний приріст доходів і видатків бюджету.

Виконання плану в частині доходів державного бюджету у 2020 році має певні проблеми. Про це йдеться в "Інфляційному звіті" Національного банку України.

Зазначається, що затверджені параметри бюджету передбачають доволі помірний приріст доходів і видатків бюджету, а розмір дефіциту у відношенні до ВВП практично не змінюється та відповідає зобов’язанням перед Міжнародним валютним фондом. При цьому повільне зростання доходів пояснили меншими неподатковими надходженнями.

"Натомість зростання податкових надходжень (на 15,9%) оцінюється як досить амбітне. Це пов‘язано з ризиками макроекономічного прогнозу, на якому ґрунтується бюджет, з огляду на міцнішу гривню та низьку інфляцію у 2020 році", - йдеться в повідомленні.

Крім того, зауважується, що потужним компенсатором може бути понадпланові перерахування від НАК "Нафтогаз України", за рахунок компенсації ПАТ "Газпром" на виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

"Вірогідно через економію на обслуговуванні валютного боргу та витратах на закупівлю товарів і послуг (за рахунок імпорту) унаслідок міцнішого курсу видатки зростатимуть повільніше, ніж заплановано. Також, ураховуючи зниження вартості природного газу та пов’язаних із нею тарифів на опалювання і гарячу воду, порівняно із припущеннями, існує ймовірність економії за видатками на надання пільг та субсидій населенню на оплату послуг ЖКГ", - зазначили в НБУ.

Новини партнерів

Ситник: у роботі детективів НАБУ майже 900 проваджень
Слідчі ДБР оголосили підозри колишнім прикордонникам через видворення Саакашвілі