НБУ попередив про втрату висококваліфікованих кадрів через "карантинне" обмеження зарплат

НБУ попередив про втрату висококваліфікованих кадрів через "карантинне" обмеження зарплат
Читать на русском

За словами Рожкової, завдяки реформі корпоративного управління і залучення незалежних директорів у наглядові ради прибутковість державних компаній збільшилася

Виконуюча обов'язки голови Національного банку України Катерина Рожкова заявила, що НБУ наполягає на скасуванні введеного на період карантину обмеження зарплат в державному секторі і державних компаніях в 47 тисяч, оскільки це загрожує втратою висококваліфікованих кадрів. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву Рожкової в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

"Держкомпанії стали конкурентоспроможними на ринку праці, вони залучили умілих і чесних менеджерів, які працюють на компанію, а не на приховані олігархічні групи. До того ж рівень зарплат дозволяє усунути корупційну складову. Тепер же з урахуванням введеного обмеження держкомпаніям, та й Нацбанку, буде вкрай важко утримувати висококласних спеців на своїх місцях", - зазначила вона.

За словами Рожкової, завдяки реформі корпоративного управління і залучення незалежних директорів у наглядові ради прибутковість державних компаній збільшилася.

"Держпідприємства роками приносили збитки бюджету, щорічно обходячись в мільярди доларів у вигляді дотацій. Тоді як за останні два роки вони принесли пару мільярдів доларів у вигляді дивідендів", - підкреслила виконуюча обов'язки глави НБУ.

Як повідомляв APnews раніше, голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що кандидатами на посаду голови Національного банку України можуть бути Кирило Шевченко або народні депутати.

Новини партнерів

В Україні продовжать карантин ще на місяць, але правила змінять, - Степанов
В Україні офіційно запрацює музичний сервіс Spotify