НБУ і Кабмін обговорили потенційні ризики для української економіки через коронавірус

Яків Смолій
Читать на русском

За словами голови Нацбанку, банки вже активно знижують кредитні ставки, особливо для бізнесу.

Голова Нацбанку України Яків Смолій спільно з урядом під час традиційної зустрічі обговорили, як саме впливає розповсюдження вірусу Covid-19 на світові фінансові ринки та оцінили потенційні ризики для української економіки. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"У фокусі уваги уряду та НБУ... був стан світових фінансових та товарних ринків, вплив поширення коронавірусу на них та оцінка потенційних наслідків для української економіки", - йдеться у повідомленні Нацбанку.

Зазначається, що зустріч була присвячена макроекономічній стабілізації та здешевленню іпотечних і бізнес-кредитів.

За словами Смолія, банки вже активно знижують кредитні ставки, особливо для бізнесу.

"Інфляція знижується швидше, ніж ми очікували, і це дає нам можливість активно знижувати облікову ставку, що ми і робили протягом зимових місяців. Очікуємо, що за умови продовження реформ та співпраці з МВФ цей рік завершимо із ставкою на рівні 7%. Це потрібно і для утримання інфляції в оптимальному для економіки діапазоні 5% +/- 1 п.п., і дає змогу знизити вартість кредитів для бізнесу та населення і стимулювати ділову активність", - зазначає голова НБУ.

Також повідомляється, що протягом зустрічі учасники підбили підсумки зими для економіки, фінансового сектору та держбюджету.

Посилаючись на дані Держстатистики, минулого року падіння промисловості становило 0,5% і , насамперед, торкнулося виробництва електроенергії та добування вугілля.

"Однак в обох випадках це не є сигналом про проблеми у промисловості, адже спричинено нетрадиційно теплою зимою", - зазначив Яків Смолій.

Як повідомляв APNews, фондовий ринок втратив 5 трлн доларів через коронавірус.

Новини партнерів

У "Слузі народу" назвали потенційного наступника прем’єра Гончарука
"Жбурнути атомну бомбу": Потураєв назвав найефективніший метод вирішення проблем з РФ