НАЗК виявили антиконституційні положення та корупційні ризики у законі про ріелторів

НАЗК виявили антиконституційні положення та корупційні ризики у законі про ріелторів
Читать на русском

Під час експертизи виявили, що положення про обов'язковість отримання ріелторських послуг порушує Конституцію

Співробітники Національного агентства з питань запобігання корупції провели антикорупційну експертизу проекту закону "Про ріелторську діяльність в Україні". Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу НАЗК.

Під час експертизи виявили, що положення про обов'язковість отримання ріелторських послуг порушує Конституцію, у деяких положеннях присутні корупційні ризики.

За інформацією НАЗК, положення про обов'язковість ріелторських послуг порушує право власника на вільне володіння, користування та розпорядження своїм майном.

Серед інших корупційних ризиків експерти НАЗК вказали:

  • наділення Національної федерації фахівців у сфері рієлторської діяльності функціями контролю за дотриманням засад ведення рієлторської діяльності та дотриманням законодавства про рекламу може призвести до виникнення корупційних схем.
  • надання Національній федерації як громадській організації можливості бути власником, адміністратором та держателем Єдиної інформаційної бази даних у сфері рієлторської діяльності є незаконним та може призвести до корупційних правопорушень в частині адміністрування та розпорядження даними бази.
  • вимога отримання надмірної кількості дозвільних документів може зашкодити розвитку бізнесу та призвести до значних втрат та ризиків.
  • невичерпний перелік обов’язків рієлторів створює загрозу ухвалення суб’єктивних рішень та розширює дискреційні повноваження органів рієлторського самоврядування.

Раніше редакція APnews розбиралася, чим загрожує законопроект № 3618 "Про ріелторську діяльність", який зовсім недавно внесли до Верховної Ради.

Скільки коштує та на яких умовах можна “купити” пенсійний стаж в Україні
В Україні стадіони розділять на чотири категорії

Новини партнерів