НАЗК показало результати перевірки декларації Зеленського: претензії є, але порушень не виявлено

НАЗК показало результати перевірки декларації Зеленського: претензії є, але порушень не виявлено
Читать на русском

Так, наприклад, президент не зазначив у декларації інформацію про рахунок у "Приватбанку", який закрив у 2020 році.

Національне агентство з питань запобігання корупції оприлюднило результати перевірки декларації президента Володимир Зеленського. Перевіряли, в тому числі, й інформацію про його офшори, передає APnews з посиланням на офіційний сайт.

Так, вказано, що під час повної перевірки було досліджено дані щодо відомостей про компанію «Maltex Multicapital Corp.», зареєстровану в податковій службі Британських Віргінських Островів. У НАЗК кажуть, що Зеленський надав всі пояснення та документи. А от органи Британських Віргінських Островів та Белізу у відповідь на запит інформації не надали.

Також перевіряли інформацію щодо будинку, розташованому в місті Форте-дей-Мармі (Італія), який належить товариству з обмеженою відповідальністю «San Tommaso S.R.L.», кінцевим бенефіціарним власником якого є Олена Зеленська.

"Відповідно до відомостей, наданих власником об’єкта, упродовж 2020 року суб’єкт декларування та члени його сім’ї не користувалися цією нерухомістю, і протягом звітного періоду будинок використовувався юридичною особою у господарській діяльності", - розповіли в НАЗК.

Але декілька претензій до Зеленського все ж є:

Перша стосується відсутності інформації у декларації президента щодо вартості шести годинників Rolex, Piaget, Bovet, та ювелірного набору із сережок та обручки. Зеленський пояснив, що їх купили до 2017 року і чеки не збереглися.

Також НАЗК вказало, що президент не зазначив у декларації інформацію про рахунок у "Приватбанку", який закрив у 2020 році.

Окремі претензії НАЗК має до недобудованих готельних номерів у Батумі, власниками яких є фірма Film Heritage Inc. Президент пояснив останній пункт тим, що вніс ці відомості в іншому пункті декларації. Саму нерухомість, за його словами, використовують у господарській діяльності, а договір куплі-продажу цих недобудовних об'єктів не укладався.

Але в результаті НАЗК заявило, що під час перевірки декларації президента не виявили ані конфлікту інтересів, ані ознак незаконного збагачення, ані необґрунтованості активів. А тому Зеленський антикорупційного законодавства, за результатами перевірки, не порушував.

Раніше APnews писав, що НАЗК назвало Зеленсокого "зразковим декларантом".

Новини партнерів

У Харкові 16-річний хопець влаштував моторошну ДТП, вилетівши на "червоний" - є жертви. Відео
"Батько не знає про дитину": стали відомі подробиці вагітності 11-річної дівчинки на Закарпатті