НАЗК через суд вимагає розірвати контракт Вітренко з "Нафтогазом"

НАЗК через суд вимагає розірвати контракт Вітренко з "Нафтогазом"
Читать на русском

Вітренко можуть звільнити з Нафтогаз: НАЗК вимагає цього через суд.

Національне агентство по запобіганню корупції (НАЗК) звернулося до Шевченківського райсуду Києва з позовом про розірвання контракту між НАК "Нафтогаз України" і главою правління Юрієм Вітренко.

Про це APnews повідомляє з посиланням на прес-службу НАЗК.

Повідомляється, що раніше НАЗК виявило, що підписання контракту з Вітренко порушує положення закону про запобігання корупції, оскільки той раніше працював на посаді заступника міністра енергетики та виконував обов'язки глави міністерства, при цьому впливаючи на "Нафтогаз".

Після цього НАЗК направляло приписи до Кабінету міністрів і до наглядової ради "Нафтогазу" з вимогою розірвати контракт, але цього досі не сталося.

"Саме тому НАЗК звернулося до суду для припинення трудового договору з керівником компанії, як це передбачено згаданим законом (п.2 ст. 26)", - йдеться в повідомленні.

При цьому в агентстві підкреслюють, що представники уряду і сам Вітренко наголошували на необхідності подачі такого позову, хоча усунути порушення в разі конфлікту інтересів зобов'язані і без рішення суду.

Крім того, голові наглядової ради "Нафтогазу" Клер Споттісвуд направили лист з роз'ясненням, як наглядова рада має усунути порушення закону.

Новини партнерів

Від коронавірусу помер відомий рок-музикант Петро Мамонов
На Україну насувається пилова хмара: людей попередили про небезпеку