Наявність антитіл не гарантує повний імунітет від COVID-19, - інфекціоніст

Наявність антитіл не гарантує повний імунітет від COVID-19, - інфекціоніст
Ексклюзив
Читать на русском

Лікар-інфекціоніст порадила зробити щеплення проти грипу, щоб уникнути ускладнень від сезонного захворювання.

У людей, які повторно заразилися коронавірусом, хвороба протікає значно легше, ніж при першому інфікуванні – без ускладнень і пневмонії. Таким чином, є підстави сподіватися на те, що вакцина від COVID-19 захищатиме організм від тяжкого перебігу навіть тоді, коли людина підхопить інший штам коронавірусу.

Про це редакції APnews розповіла лікар-інфекціоніст консультативно-діагностичного центру Подільського району міста Києва Тетяна Логінова.

Лікарка наголосила, що зараження коронавірусною хворобою вдруге відбувається через слабку імунну систему.

"Швидше за все це говорить про "несформований" імунітет. Так само як і при хворобі Лайма - в організмі виявляються антитіла, але вони не здатні захистити людину і можна захворіти повторно після укусу кліща, інфікованого бореліями. Тому зараз ми спостерігаємо випадки повторного захворювання на COVID-19, але, як відмічають пацієнти, які захворіли вдруге - перебіг хвороби перебігає набагато легше (без ускладнень і запалення легень).

Це дає нам надію на те, що нова вакцина 'COVID-19' буде працювати подібно до протигрипозної - тобто захистить організм від важкого перебігу навіть у випадку, коли циркулюючі штами вірусу змінилися і не відповідають штамам, що містяться у вакцині, якою проведено щеплення", - наголосила інфекціоніст.

Тетяна Логінова також порадила зробити щеплення проти грипу, щоб уникнути ускладнень від сезонного захворювання.

Як повідомляв APnews, масовий спалах COVID-19 в Раді стався через "ефект церкви".

Новини партнерів

Росія заявила про успішне випробування гіперзвукової ракети "Циркон". Відео
Нардеп Гетманцев заявив, що субсидії не скорочують, а на них "економлять"