ЗеКонференція. Які питання потрібно задати президенту Зеленському через рік правління

ЗеКонференція. Які питання потрібно задати президенту Зеленському через рік правління
Ексклюзив
Читать на русском

Про те, які помилки слід врахувати, навіщо потрібні такі конференції і які питання можна задати Президенту в цей раз, APnews запитав у політологів

У середу, 20 травня в Маріїнському палаці відбудеться прес-конференція президента України Володимира Зеленського. Це буде друга за рахунком масштабна офіційна прес-конференція такого формату. У минулому році Зеленський зібрав всі ЗМІ України на прес-марафон в Kyiv Food Market. Тоді конференція тривала близько 15 годин, участь взяли близько 300 журналістів, а сам марафон побив світовий рекорд Книги Рекордів Гіннеса.

Зараз же конференція відбудеться через рік його правління. Про те, які помилки слід врахувати, навіщо потрібні такі конференції і які питання можна задати Президенту в цей раз, APnews запитав у політологів.

Навіщо Зеленському зараз прес-конференція

Політолог Олексій Якубін вважає, що торішню прес-конференцію Зеленський провів у відповідь на заяву, що він уникає преси. Зараз же, за словами експерта, це схоже на зміцнення його статусу і рейтингу.

"Недавнє опитування показало, що якби зараз провели вибори, Зеленський знову став би президентом. Йому потрібно ще раз показати, що він не боїться, і зміцнити свій рейтинг", - зазначив Якубін.

У той же час політолог Володимир Воля зазначив, що ніякого впливу на ситуацію в країні такі зустрічі з журналістами не мають.

"Вони проводяться більше для того, щоб Президент міг сказати свою позицію і відповісти на питання, що цікавлять громадськість, не більше того", - заявив експерт.

Які помилки слід врахувати, виходячи з минулого конференції

Політологи відмітили один з найбільших мінусів минулій конференції - повторювані питання.

"Минула прес-конференція була рекордною. Однак була проблема - питання повторювалися. Бажано, щоб звучало більше тематичних питань від різних журналістів. Тому що в минулий раз втомилися всі: журналісти, глядачі, і я, як політолог, теж", - сказав Олексій Якубін.

Володимир Воля в свою чергу зазначив і те, що Зеленський тоді відповідав не завжди конкретно.

"Те, що було в минулому році в "їдальні , це була довга розмова з численними повторами. Багато відповідей були ні про що - не конкретні і взагалі на суміжні теми, ніж на ті, які були позначені в питанні", - сказав політолог.

Воля також зазначив, що з цієї зустрічі можна буде судити, наскільки Зеленський став компетентний в політичних питаннях, наскільки покращилась його мовна практика і вміння говорити українською мовою з використанням спеціальної лексики - адміністративної і суспільно-політичної.

Які питання можна задати Зеленському через рік правління

Політолог Олексій Якубін вважає, що оцінювати рік правління Зеленського слід восени. І хоча формально рік пройде 20 травня, фактично ж він отримав реальні важелі впливу після обрання однопартійної більшості.

"По суті, тоді парламент був ще іншим, Кабмін був під керівництвом Гройсмана. Реальний рік Зеленського - це рік реальних повноважень, і це - початок осені", - зазначив Якубін. Але все ж назвав кілька питань, які, вважає, Зеленському варто було б задати.

1. Чому ви не стали вироком для Порошенка?

Зеленський ще на дебатах сказав, що є вироком Порошенку. Тому постає запитання, наскільки він оцінює і розуміє запит на "іншого" президента, не такого, як Порошенко.

"Дуже часто Зеленському докоряють тим, що за цей рік багато його дій і кроків продовжують і нагадують політику Порошенка. Якщо він - вердикт і вирок, його повинні оточувати інші люди, а не ті, хто до останнього був прихильниками Порошенко і противниками Зеленського", - сказав політолог.

2. Де навчатимуться ваші діти?

Якубін вважає, що навчання дітей (в країні або за кордоном) - це індикатор ставлення політика до своєї країни. Політолог зазначив, що донці Зеленського Олександрі зараз буде 16 років. Тому вважає, що важливо уточнити, в якій країні вона продовжить вчитися.

3. Чи підете ви на другий термін?

Політолог Олексій Якубін зазначив, що не так давно Трофімов говорив про те, що, можливо, Зеленський піде на другий термін. "Хотілося б зрозуміти: це позиція Зеленського або позиція Трофімова? І чи розглядає Зеленський, через рік, можливість балотуватися в майбутньому на другий термін?", - зазначив політолог.

4. Коли закінчиться війна на Донбасі?

Це питання задають Зеленському кожного дня. Однак чіткої відповіді, а головне - рішення, немає. Політолог Володимир Воля вважає, що зараз важливо запитати ще й таке:

"Чи розуміє Зеленський, що у питаннях стратегії на Донбасі він виглядає як голий король, якому Єрмак і Рєзніков пропонують пошити одяг з невидимих ​​тканин? Чи розуміє він, наскільки неефективні ті пропозиції з точки зору можливості стратегічних змін ситуації на Донбасі?", - сказав Воля.

Також Володимир Воля назвав ще два питання, які вважає за потрібне зараз задати Президенту. А саме:

  • Чи не вважає Зеленський, що місцеві вибори слід перенести?
  • Чи вірить Зеленський насправді, що від Саакашвілі може бути корисним в просуванні реформ в Україні, або ж це була спроба налагодити контакт з кимось на заході?
Читайте також:

Новини партнерів

Мільярд доларів за нового главу ГПУ: в Мережу злили записи розмови Порошенко, Байдена і Керрі
Мінцифри створило освітній серіал про відкриті дані для бізнесу