НАТО збільшує військову присутність у Східній Європі через загрозу вторгнення РФ в Україну

НАТО збільшує військову присутність у Східній Європі через загрозу вторгнення РФ в Україну
Читать на русском

Союзники по НАТО переводять сили у стан готовності та спрямовують додаткові кораблі та винищувачі

У НАТО оголосили про посилення військової присутності у Східній Європі через загрозу вторгнення РФ до України. Альянс вирішив направити більше кораблів та літаків для посилення стримування та оборони.

Про це йдеться в офіційній заяві НАТО, повідомляє APnews.

"Союзники по НАТО переводять сили у стан готовності та спрямовують додаткові кораблі та винищувачі до місць розгортання НАТО у Східній Європі, посилюючи стримування та оборону союзників, оскільки Росія продовжує нарощувати свою військову присутність в Україні та навколо неї", - йдеться у заяві.

Зазначається, що останніми днями ряд союзників Альянсу зробили оголошення про поточне або майбутнє розгортання. Зокрема:

  • Данія відправляє фрегат у Балтійське море і збирається направити до Литви чотири винищувачі F-16 для підтримки давньої місії НАТО з патрулювання повітряного простору в регіоні;
  • Іспанія відправляє кораблі для приєднання до військово-морських сил НАТО та розглядає можливість відправлення винищувачів до Болгарії;
  • Франція висловила готовність ввести до Румунії війська під командуванням НАТО;
  • Нідерланди з квітня направлять до Болгарії два винищувачі F-35 для підтримки діяльності НАТО з патрулювання повітряного простору в регіоні, а також приготують один корабель та наземні підрозділи для сил реагування НАТО.

Зазначається, що США у свою чергу "дали ясно зрозуміти", що розглядають можливість збільшення своєї військової присутності у східній частині Альянсу.

Раніше APnews писав, що слідом за США та Великобританією ще одна держава заявила про можливу евакуацію співробітників посольства у Києві – Австрія.

Новини партнерів

Андрій Шевченко очолить збірну Польщі за 2,5 млн євро на рік
Ще одна країна розглядає можливість евакуювати співробітників посольства з України