НАТО бояться вступити у війну з Росією через Україну - посол

НАТО бояться вступити у війну з Росією через Україну - посол
Читать на русском

Такі побоювання найбільше гальмують вступ України до Альянсу.

Вступ України до НАТО відкладається через побоювання, що це призведе до конфлікту з Росією. Про це повідомляє APnews з посиланням на інтерв'ю посла України при Альянсі Наталії Галібаренко для "Європейської правди".

Так, за її словами, розраховувати на позитивні зрушення для України під час Мадридського саміту не потрібно. Насамперед тому, що в Альянсі немає єдиної позиції щодо надання Україні чіткого плану, дати чи року вступу.

"Звичайно, нам би хотілося мати чітку перспективу і перестати говорити про те, що минули роки після відповідного рішення в Бухаресті, але не відбувається жодного руху", - зазначила Галібаренко.

Водночас у НАТО є багато шанувальників України, але й країни-скептики. І джерелом скепсису є відсутність прогресу в прийнятті низки законів - у тому числі в галузі боротьби з корупцією, прозорості судової системи.

"Але є і зворотний бік медалі - фактор Росії. Так, ми за дипломатичне врегулювання конфлікту, але Росія очевидно в цьому не зацікавлена. І, на жаль, багато країн сильно стримує небезпеку того, що надавши Україні ПДЧ, Альянс поставить себе на межу збройного конфлікту з РФ", - наголосила Галібаренко.

Раніше APnews повідомляв, що в НАТО відповіли на закиди Путіна і заявили - Альянс ніколи не обіцяв не розширюватися.

Новини партнерів

У Польщі не виключають будівництво стіни на кордоні з Україною
Звільнена головлікар Федорова заявила про рейдерське захоплення Миколаївської інфекційної лікарні: "Захистіть медиків!"