Нацполіція пояснила, як вирішать проблему "помилкових штрафів" від системи автофіксації порушень ПДР

Нацполіція пояснила, як вирішать проблему "помилкових штрафів" від системи автофіксації порушень ПДР
Ексклюзив
Читать на русском

Система автофіксації порушень ПДР тільки реєструє можливе порушення

Правоохоронці скасували штрафи за порушення ПДР, які були виписані через помилки в ідентифікації номерного знака. Про це повідомили у відповіді Департаменту патрульної поліції на запит APnews.

"Випадки некоректної роботи автоматичної системи фіксації правопорушень ПДР, пов'язані з неправильною ідентифікацією номерного знака, були зафіксовані, але згідно з контролем за порядком здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення, а також після розгляду скарг громадян постанови про штрафи скасовувалися", - йдеться в повідомленні.

Крім того, зазначено, що рішення про штраф приймає уповноважений поліцейський, а система тільки автоматично фіксує порушення.

"Згідно з пунктом 2 розділу II Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалами про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ від 13 січня 2020 року №13, розгляд справ про адміністративні правопорушення здійснює уповноважений поліцейський шляхом обробки інформаційних файлів і метаданих до них за результатами автоматичної фіксації порушень, отриманих в електронному вигляді з системи, та іншої інформації, отриманих з відповідних реєстрів, баз даних, необхідних для винесення адміністративної постанови. Таким чином, в разі отримання уповноваженим поліцейським інформаційного файлу з даними про номерний знаку, який виготовлений за індивідуальним замовленням та іншими даними, які підтверджують порушення ПДР, зафіксоване автоматично, поліцейський приймає рішення про винесення постанови", - пояснили в патрульної поліції.

Читайте також:
Нацполіція пояснила, як вирішать проблему "помилкових штрафів" від системи автофіксації порушень ПДР

Як раніше повідомляв APnews, штрафи за порушення правил дорожнього руху, які зафіксували камери автофіксації, можуть відразу вступати водієві, а не власнику транспортного засобу.

Новини партнерів

НСЗУ ввели безкоштовну перевірку на онкозахворювання: хто і як може її пройти
В Офісі президента розповіли, хто може очолити Нацбанк після відставки Смолія