Нацгвардії і ДПС виділили 175 млн гривень на захист українського кордону від "нелегалів" з Білорусі

Нацгвардії і ДПС виділили 175 млн гривень на захист українського кордону від "нелегалів" з Білорусі
Читать на русском

Йдеться про укріплення ділянок кордону на межі з Волинською, Рівненською, Житомирською та Київською областями.

Кабмін виділив 175 млн гривень на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації соціального характеру на кордоні з Білоруссю. Уряд з цією метою виділив зі спецфонду 66,9 млн гривень для ДПС та 108,1 млн гривень Нацгвардії.

Відповідне рішення було ухвалено в ході засідання 24 листопада, передає APnews.

У пояснювальній записці до проекту розпорядження йдеться, що, за даними прикордонників, оперативна обстановка на українсько-білоруській ділянці кордону ускладнилася. Йдеться про ділянки Волинської, Рівненської, Житомирської та Київської областей.

"Можливо здійснення протиправних дій громадянами іноземних держав (нелегальними мігрантами), що знаходяться на території Республіки Білорусь, під час спроб перетину державного кордону з реальною загрозою збройних нападів, захоплення та утримання ними установ Державної прикордонної служби України та інших правоохоронних органів", - йдеться в документі.

Повідомляється, що для вирішення завдань, пов'язаних з посиленням найбільш незахищених ділянок українсько-білоруського кордону з передислокацією з інших регіонів в першій хвилі залучено близько 3098 військовослужбовців Державної прикордонної служби та 859 військовослужбовців Національної гвардії. Крім того, залучено близько 390 одиниць техніки у тому числі авіаційної.

Водночас, у другій та третій хвилях до виконання завдань за призначенням планують залучити Адміністрацією Державної прикордонної служби України 1555 військовослужбовців, 193 одиниці військової техніки, Національною гвардією України 6993 військовослужбовців, більше 100 одиниць військової техніки.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, Україна хоче побудувати на кордоні з Білоруссю "стіну" у 1000 кілометрів завдовжки.

Новини партнерів

Федерація хокею України зняла з чемпіонату чинного переможця "Донбас" та ХК "Краматорськ"
30-денний термін дії "жовтого" COVID-сертифікату: Кабмін посилив вимоги щодо вакцинації