Нацбанк симулює "шторм" курсу валют в Україні, до кінця року долар буде по 29 - економіст

Нацбанк симулює "шторм" курсу валют в Україні, до кінця року долар буде по 29 - економіст
Ексклюзив
Читать на русском

За словами економіста, в Україні курс національної грошової одиниці по відношенню до долара максимально політизується.

Одвічне питання, яке хвилювало, хвилює і хвилювати буде мало не кожного українця - що буде з курсом долара? В Україні не так давно змінився глава Нацбанку, наближається кінець 2020 року, а курс долара при цьому трошки, але зростає з кожним днем.

Чому так відбувається і скільки буде коштувати валюта найближчим часом - на це питання дав відповідь економіст Олег Пензин в коментарі APnews.

Він заявив, що в реальності в курсоутворенні в Україні на сьогодні нічого ринкового немає, як немає і "шторму".

"Зараз ніякого "шторму" курсу немає, йде нормальний процес ринкового курсоутворення, який нам хоче симулювати Нацбанк. Ми спостерігаємо невелику девальвацію до цифр, які відповідають тому курсу, який закладений в держбюджеті", - сказав економіст.

За його словами, у нас в країні курс національної грошової одиниці по відношенню до долара максимально політизується.

"Пояснюється це просто: на сьогодні щоденний обсяг валютних торгів в Україні становить 120-140 мільйонів доларів. У Нацбанку України ж валютних резервів 26 мільярдів. Маючи такий обсяг валютних резервів, я вам на валютному ринку влаштую будь-який курс, який буде мені цікавий. Особливо, якщо я сам придумую правила і сам за цими правилами граю. Тому ні про яке реальне ринкове утворення курсу немає й мови, Нацбанк призводить курс у відповідність того, за яким у нього узгодження з Кабміном", - сказав Олег Пензин.

Він заявив, що до кінця року Україна повинна вийти на курс 29,1. А вже до кінця 2021 - 30,1 - згідно з бюджетом.

"Якщо врахувати, що в бюджеті 2021 року закладено середньорічний курс 29,1, а Нацбанк, швидше за все, встановить середньорічний курс трохи вище, щоб бюджет мав якийсь обсяг незапланованих доходів, то я думаю, що середньорічний курс буде 29,5 - 29,6. Це означає, що початок року почнеться з курсом 29,1. А закінчимо рік, швидше за все, з курсом 30,1. Ось такий коридор ймовірно буде на наступний рік. Якщо, звичайно, нічого не станеться - ніякої революції або якихось форс-мажорів", - пояснив експерт.

Читайте також:
Долар стане по 29, але це добре. Як зміниться політика Нацбанку при правлінні Шевченка
Комаровський пояснив, чому діти довго хворіють на застуду
Де дивитися онлайн матч "Динамо" - "Шахтар"

Новини партнерів