Наступною мішенню терористів стане Великобританія - центр аналізу тероризму

Наступною мішенню терористів стане Великобританія - центр аналізу тероризму
Читать на русском

Рівень терористичної загрози на Туманному Альбіоні знову підвищився.

На тлі терактів у Франції та Австрії в Великобританії побоюються, що їх країна стане наступною мішенню терористів. Про це повідомила міністр внутрішніх справ Великобританії Приті Патель, передає APnews з посиланням на Daily Mail.

"Після подій у Франції і Австрії розглядається ймовірність терористичних атак. В країні рівень небезпеки для суспільства підвищився до "серйозного". Народ Британії може не сумніватися, що уряд вживатиме всіх необхідних заходів для захисту національної безпеки", - заявила Патель.

"Серйозний" рівень небезпеки - четвертий в державну систему класифікації рівнів небезпеки. Рівень визначається Об'єднаним центром аналізу тероризму, дочірньою організацією служби MI5. Вся система виглядає наступним чином:

  • низький - загроза малоймовірна;
  • помірний - загроза можлива, але малоймовірна;
  • істотний - загроза імовірна;
  • серйозний - високий рівень загрози;
  • критичний - загроза висока в найближчому майбутньому.

Істотний рівень небезпеки в Великобританії тримався з листопада 2019 го року, коли країна в останній раз стикалася з серйозною загрозою тероризму. При цьому, як вважають аналітики з питань безпеки, загроза терактів зберігатиметься до тих пір, поки в країні не запровадять повну локдаун через коронавірус. Відзначається, наприклад, що у Франції та Австрії теракти сталися за день до введення обмежень.

"Зона дії терористів - це густонаселені райони. Якщо країни введуть повну ізоляцію, публічні місця і вулиці перестануть залучати злочинців. Однак служби безпеки повинні бути напоготові. Як показує практика, до дня ізоляції у терористів з'являється все більше бажання до нападів на мирне населення", - зазначив аналітик з питань безпеки Уїлл Геддес.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що відповідальність за теракт в Австрії взяла на себе терористична організація ІДІЛ. При цьому ще раніше австрійські ЗМІ повідомляли, що терористом, якого застрелили поліцейські, виявився 20-річний македонець, котрий присягнув цієї організації.

Новини партнерів

Що таке пульсоксиметр та навіщо МОЗ рекомендує українцям його купити в розпал пандемії
Політично закон Зеленського по КСУ вірний - юридично узурпація влади, - Богдан