Настрій 90-х років: чого бояться українці найбільше під час пандемії коронавірусу

Настрій 90-х років: чого бояться українці найбільше під час пандемії коронавірусу
Ексклюзив
Читать на русском

Цікавий факт в загальному настрої українців: вони більше бояться, що недуга досягне їх близьких і родичів, ніж їх самих

Безробіття, падіння економіки і відсутність грошей - це тільки мала частина того, що спіткало Україну на карантині через пандемію. Соціологи вважають, що настрій людей зараз можна зрівняти із загальним настроєм, який був у 90-ті.

В ексклюзивному коментарі APnews доктор соціологічних наук Олександр Шульга розповів, який настрій у людей в період пандемії і чого бояться українці найбільше.

"Протягом останніх 10 років настрій у людей практично не змінювався. У нас суспільство перманентної кризи. На відміну від багатьох країн Європи, ми переживаємо кризу, починаючи з 90-х років. Українське суспільство звикло до цього. Тривожність, розгубленість, невпевненість у завтрашньому дні - ці настрої були, а через пандемію тільки посиляться", - розповів експерт.

За його словами, у ТОП проблем, які хвилюють українців входять:

  • високі ціни і низькі зарплати при цьому;
  • оплата життєдіяльності й комуналки;
  • страх нападу з боку зовнішнього ворога - додалося після анексії Криму та війни на Донбасі;
  • система охорони здоров'я - жителі України давно вже нарікають на систему охорони здоров'я і бояться за своє здоров'я;

"Цікавий факт в загальному настрої українців: вони більше бояться, що недуга досягне їх близьких і родичів, ніж їх самих. І більшість це завжди відзначає", - зазначив експерт.

  • надія і тривога - після війни на Донбасі рівень цих почуттів виріс. З появою пандемії очікується ще один сплеск почуття тривоги;
  • безробіття.

"Безробіття люди, до речі, теж завжди боялися. Але в 90-х роках рівень цього страху був найбільш великим за весь час незалежності України. Думаю, що зараз цей рівень може досягти тих років", - зазначив Шульга.

Соціолог також відмітив, що економічну сторону поки складно коментувати. Так як навіть в уряді не знають, наскільки далеко все зайде та якими будуть цифри.

"Зараз українці чесно відповідають, що грошей сидіти далі на карантині немає. Але в той же час погоджуються, що обмеження були потрібні. Але питання, як ми будемо з цього виходити, залишається відкритим", - сказав експерт.

Раніше APnews повідомляв, кого вважатимуть винним жителі України в поширенні Covid-19.

Новини партнерів

Кривавий бенкет або ослаблення умов відстрілу: в Раді під виглядом "захисту полювання" намагаються протягнути браконьєрський закон
Економічно нереалістично: експерт пояснив, чому уряд не зможе створити обіцяні півмільйона робочих місць