Нас вирішили кинути: Екс-нардеп Купрій разом з українцями застряг у Єгипті. Ексклюзив

Эгипет
Ексклюзив
Читать на русском

За словами Віталія Купрія, наразі більше ніж 50 тисяч українців не можуть повернутися додому з Єгипту.

Більше ніж 50 тисяч українців застрягли у Єгипті на невизначений час у зв’язку з масштабним скасуванням рейсів через поширення коронавірусу. З них 14 тисяч - клієнти авіаперевізника JoinUp.

Про це редакції APNews повідомив екс-нардеп Ради 8 скликання Віталій Купрій, який наразі знаходиться в Єгипті разом з тисячами українців.

За його словами, після обіцянки президента України повернути всіх з Єгипту 17 березня, авіаперевізник скасував рейси.

"Туроператори JoinUp займаються перевезенням іноземців, а нас, українців вважають за другосортних. На нас просто наплювали", - наголосив екс-нардеп.

На питання, коли обіцяють вивезти громадян України з Єгипту, Купрій зазначив, що "ніякої конкретної дати нам не називають, нас вирішили кинути". Співрозмовник також висловив думку, що скоріше за все туроператору заплатили іноземці, щоб повернутися позачергово.

Наразі, разом з ним в одному з єгипетських готелів знаходяться близько 100 українців і всі вони є клієнтами авіаперевізника SkyUp.

Сплачувати незаплановане проживання в готелі має туроператор, як стверджує він.

Зі слів екс-нардепа, наразі йому невідомо, чи є підтверджені випадки захворювання на коронавірус в українців у Єгипті, проте є інформація, що вірус Covid-19 підхопила пара з Італії.

"Ні, я про це не знаю. Італійці (ред. - захворіли). Але в готелі багато українців", - наголосив він.

Зазначається, що громадяни зв’язалися з консульством України в Єгипті, проте там їх направили зареєструватися у системі «Друг».

Варто зауважити, що від неділі, 15 березня, на сайті посольства з’явилася інформація з таким змістом:

"Тим, хто перебуває в Єгипті не як клієнт туристичних операторів та потребуватиме невідкладного повернення в Україну у період дії тимчасового обмеження перетинання державного кордону України, а саме з 17.03.2020 до 03.04.2020, просимо заповнити таблицю у форматі Microsoft Excel kopiya-forma-zapovnennya-neturistam-chista.xlsx ( .xlsx , 16.77 Кб ) (зразок заповнення: kopiya-forma-zapovnennya-neturistam-zrazok.xlsx ( .xlsx , 14.10 Кб )) та надіслати її на адресу: consul_eg@mfa.gov.ua

Урядом України планується повернення громадян України додому окремими нерегулярними рейсами. Про порядок інформуватимемо додатково!

Також наполегливо рекомендуємо громадянам України пройти реєстрацію в системі «ДРУГ» https://friend.mfa.gov.ua/#/".

У той же час, перший заступник голови Державної прикордонної служби Володимир Нікіфоренко заявив, що громадяни, які опинилися заблокованими в Єгипті через коронавірус, повинні самі вирішувати, як повернутися в Україну. Така заява прозвучала на брифінгу в Києві в понеділок, 16 березня.

"Громадяни з відпочинку, і з Єгипту в тому числі, повинні планувати самостійно своє повернення. Ми розповідали їм про порядок руху, повідомляли перевізникам, що буде припинено авіасполучення. Тому вони повинні для себе прийняти це рішення. Самостійно", - видав Нікіфоренко.

Наразі українці вкрай обурені і стурбовані ситуацією, що склалася, зокрема, порушенням Закону України про права споживачів фінансових послуг та невиконанням обіцянок, які дав президент Володимир Зеленський, адже, очевидно, ніхто з українців не повернеться в додому і 17 березня.

Як повідомляв APNews, українців закликали не відвідувати 11 країн через коронавірус.

Новини партнерів

Депутати зі "Слуги народу" закликали Данілова звільнити Сивохо
Через спалах коронавірусу в Україні можуть ввести надзвичайний стан. Ексклюзив