Нардепи заблокували трибуну ВР після спроби "слуг" розглянути закон про столицю за спецпроцедурою

Нардепи заблокували трибуну ВР після спроби "слуг" розглянути закон про столицю за спецпроцедурою
Читать на русском

Представники "Європейської солідарності" та "Батьківщини" блокували розгляд законопроекту про столицю за прискореною процедурою без урахування правок.

Сьогоднішнє засідання Верховної Ради не пройшло без сутичок. Цього разу нардепи з фракцій "Європейська солідарність" та "Батьківщина" стали блокувати трибуну ВР через спробу "Слуги народу" запустити спеціальну прискорену процедуру щодо ухвалення закону про адміністрації в одному пакеті із законом про столицю.

Про це APnews повідомляє з посиланням на трансляцію засідання парламенту.

Так "Слуги народу" (150 депутатів) запропонували без обговорення поправок із застосуванням особливої ​​процедури за статтею 1191 Регламенту розглянути закон "Про місцеві державні адміністрації" та деякі інші законодавчі акти України про реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні у другому читанні.

Проте "ЄС" та "Батьківщина" були категорично проти та наполягали на повному розгляді.

Крім того, нардепи скаржилися, що таблиця з поправками була роздана лише вчора (за регламентом – має роздатися мінімум за 2 дні).

Біля трибуни ВР виникла товкучка. Сергій Власенко піднявся на трибуну і вступив у суперечку зі спікером Русланом Стефанчуком, а Ірина Геращенко стала жваво вести дискусію з першим заступником голови ВР Олександром Корнієнком. У пленарному засіданні була оголошена перерва на 15 хвилин, під час якої нардепи жорстоко обговорювали питання, чи можна запускати спеціальну прискорену процедуру прийняття закону про адміністрації.

Варто зазначити, що так звана битва за Київ закінчилася нічиєю. Опозиція погодилася на презентацію меншої кількості правок, монобільшість – на нормальний розгляд цих законів.

І, звичайно, продовження буде наступного сесійного тижня.

Раніше APnews повідомляв, народний депутат від "Батьківщини" Анжеліка Лабунська заснула у розпал пленарного засідання Ради. Не врятували її навіть галаси у сесійній залі та активні обговорення колег.

Новини партнерів

Освітяни восьми областей України вже отримали понад 14 тисяч ноутбуків - Мінцифри
Неправильно одягнув маску: у Харкові екс-поліцейський прострелив ногу студенту