Нардепи в два рази підняли своїм помічникам зарплату в грудні через "зайві" гроші

Нардепи в два рази підняли своїм помічникам зарплату в грудні через "зайві" гроші
Читать на русском

Помічники депутатів перед Новим роком отримають у два рази більше, ніж зазвичай

Народні депутати підвищили заробітну плату своїм помічникам-консультантам. Про це повідомляє APnews з посиланням на постанову 4449, оприлюдненому на сайті Верховної Ради.

Так, 289 нардепів підтримали постанову "Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України", яке дозволило кожному депутату виплатити помічникам-консультантам близько 100 тисяч гривень в грудні.

"Тимчасово в період з 1 по 31 грудня 2020 року встановити місячний фонд для оплати праці помічників-консультантів народного депутата в розмірі 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2020 року", - йдеться в пункті 3 постанови.

Варто відзначити, що зазвичай оплата праці помічників депутатів становить 25 прожиткових мінімумів.

У пояснювальній записці зазначено, що рішення не потребує додаткового фінансування, тому що це невикористаний залишок коштів за бюджетною програмою "Здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради".

Як раніше повідомляв APnews,в парламенті 9 скликання є нардепи, які найняли до себе на посаду помічників близьких родичів: братів, дружин і синів. І це попри те, що 17 вересня Рада прийняла законопроект, який забороняє брати в якості помічників членів сім'ї.

Новини партнерів

У київському метро оштрафували 85 осіб через маски
У Росії чемпіонат з вільної боротьби закінчився жорсткою бійкою