Нардепи "Слуги народу" запропонували збільшити податки, щоб допомогти пенсіонерам

Нардепи "Слуги народу" запропонували збільшити податки, щоб допомогти пенсіонерам
Читать на русском

Данило Гетьманцев зазначив, що в бюджеті на 2021 рік дефіцит ПФУ закладений в розмірі 203,8 мільярда гривень

Дефіцит Пенсійного фонду збільшився через дії попередньої влади. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву голови парламентського комітету податкової, митної та фінансової політики від "Слуги народу" Данила Гетьманцева в інтерв'ю ТСН.

За його словами, до бюджету закладено дефіцит ПФУ розмірі 203,8 мільярда гривень.

"Це те, що дотується з бюджету. Заява Шмигаль - не прогноз апокаліпсису. Це математика. Українська нація старіє, так само як і будь-яка інша європейська нація. І це факт. Але, на відміну від європейських країн, у нас немає такої грошової подушки, яка могла б компенсувати відрахування до Пенсійного фонду. На сьогодні у нас 16,1 мільйона працівників і 11,3 мільйона пенсіонерів. і ця тенденція буде погіршуватися від року до року", - пояснив Гетьманцев.

При цьому він зазначив, що в комітеті Галини Третьякової розробляють новий законопроект, а також є пропозиція об'єднати солідарної та накопичувальної систем, а для наповнення ПФУ розглядають варіант збільшення розміру внесків.

"Підвищувати ЄСВ: на 2% з роботодавця, на 1% - з працівника. Я не знаю, наскільки це розв'яже питання. Але це обов'язкові внески саме до накопичувальної системи. Крім цього, є ще добровільні внески до накопичувальної системи. Тут вже людина сама повинен вирішувати, треба їй це чи ні. І питання в контексті, хто повинен обслуговувати це? Вважаємо, що це повинна робити якась державна установа, як, наприклад, Пенсійний фонд, а комерційні банки, які мають достатній рівень капіталу", - підсумував політик.

Як повідомляв APnews, Шмигаль заявив, що через 15 років Україна не зможе платити пенсії.

Новини партнерів

Кабмін відправив школярів на канікули з 15 жовтня
Кабмін продовжив карантин в Україні до кінця року