Нардепи "Слуги народу" закликали Зеленського повернути роботу членів ТКГ в Мінську в правове русло

Нардепи "Слуги народу" закликали Зеленського повернути роботу членів ТКГ в Мінську в правове русло
Читать на русском

Депутати "Слуги народу" оперативно відреагували на рушення ТКГ в Мінську щодо створення Консультативної ради.

Група депутатів “Слуги Народа” виступила проти рішення Української сторони Тристоронньої контактної групи в Мінську. Близько 20 депутатів фракції опублікували однакову заяву в зв’язку з тим, що українська сторона на чолі з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком на ТКГ підтримала підписання документа, який надасть можливість створити Консультативну раду, в яку на рівних з представниками легітимної влади включать представників ОРДЛО.

За словами нардепа Микити Потураєва, рішення української сторони ТКГ не відповідає положенням Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» № 2268 від 2018 року. За яким офіційно визнано, що Російська Федерація здійснює тимчасову окупацію територій в Донецькій та Луганській областях. Крім того, виконання владних функцій також узурповано РФ.

Депутатів стривожило те, що за рішенням ТГК Україна та представники ОРДЛО мають рівну кількість представників, в той час, як всі інші члени матимуть дорадчий голос. Відповідно до законів України , питання, які можуть обговорювати на Консультативній раді, Україна може обговорювати тільки з представниками РФ. А залучення ОРДЛО може призвести до відміни санкцій союзниками, або, навіть, до легітимізації представників ОРДЛО.

Нардепи "Слуги народу" закликали Зеленського повернути роботу членів ТКГ в Мінську в правове русло

Він попросив президента України Володимира Зеленського змусити членів ТКГ повернутись в русло вирішення проблеми відповідно до українського законодавства.
«Також закликаємо Президента України Володимира Зеленського зобов’язати делегацію України на переговорах з Російською Федерацією проводити на регулярній основі консультації та інформувати Верховну Раду України щодо підходів та стану переговорів», - додав він.

Як раніше повідомляв APnews, Андрій Єрмак на брифінгу анонсував створення Консультативної ради з представниками ОРДЛО. Під час виступу, Єрмак наголосив, що Україна не має намірувизнавати легітимність ОРДЛО

Новини партнерів

У Чернівецькій області ще двох людей госпіталізували з підозрою на коронавірус
В Україні ще 59 людей перевіряють на коронавірус