Нардепи пояснили, чому з порядку денного Ради таємничим чином зник законопроект про НАБУ

Нардепи пояснили, чому з порядку денного Ради таємничим чином зник законопроект про НАБУ
Ексклюзив
Читать на русском

Редакція APnews розбиралася, чому документ передумали виносити на голосування.

Народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко зареєстрував в парламенті законопроект 2656 від 20 грудня 2019 року "Про Національне антикорупційне бюро України щодо підстав звільнення директора НАБУ за корупційне або пов'язане з корупцією правопорушення". Документ спочатку з'явився в порядку денному позачергового засідання Верховної Ради на п'ятницю, 24 квітня, але незабаром зник з неї.

Редакція APnews поспілкувалася з народними обранцями, щоб з'ясувати, чому документ передумали виносити на голосування.

За словами ініціатора документа, він не знає, що сталося і чому документ зняли з порядку денного.

"Я не знаю, чому закон про НАБУ зник з порядку денного. Вони його включили. Я вважаю, що цей закон треба розглядати якомога швидше. Директор НАБУ корупціонер! Це все триває з грудня місяця. За перший квартал всі антикорупційні органи на чолі з НАБУ до державного бюджету перерахували 14 000 гривень. Бюджет одного НАБУ - мільярд і інші органи ... Сам Ситник отримує 225 000 заробітної плати. Це якесь знущання, а у нас продовжують тримати Ситника", - зазначив Гончаренко.

У свою чергу, нардеп Антон Поляков вважає, що документ передумали виносити на голосування, бо влада боїться зняти Артема Ситника з посади голови НАБУ, а даний законопроект саме це і передбачає.

"Можна відразу окреслити ті успіхи в боротьбі з корупцією, про які нам так пафосно говорив президент Зеленський у своєму новому фільмі, при цьому забуваючи розповісти про скручування ПДВ, про схеми з ОВДП і інші корупційні схеми, які присутні. У жодній країні світу корупціонер не очолює антикорупційний орган, а у нас чомусь це нормально і йде якась торгівля цим постом. Зараз Ситника бояться зняти, а в результаті прийняття цього законопроекту він позбудеться своєї посади", - підсумував Поляков.

Як раніше повідомляв APnews, Верховна Рада планує зібратися на позачергове пленарне засідання в п'ятницю, 24 квітня. Згідно з документом, на засіданні розглядатимуть проект постанови про скасування рішення парламенту внести зміни в регламент і за внесення змін до процедури звільнення директора НАБУ.

Новини партнерів

Політтехнолог пояснив, навіщо в Л/ДНР раптово вирішили змінити назви Луганська і Донецька
Рада створила слідчу комісію щодо зловживань у держбюджеті