Нардеп Кравчук назвала російську вакцину "сироваткою" і заявила, що лікарі РФ бунтують проти неї

Нардеп Кравчук назвала російську вакцину "сироваткою" і заявила, що лікарі РФ бунтують проти неї
Ексклюзив
Читать на русском

Кравчук підкреслила, що допоки не буде офіційного висновку дієвості цієї вакцини, її застосовувати в Україні ніхто не буде.

Народна депутатка від "Слуги народу" та очільниця пресофісу партії Євгенія Кравчук заявила, що російська вакцина від COVID-19 не має жодного підтвердження своєї ефективності, тому її закупівля для України "гіпотетичний варіант, який не має нічого спільного з реальністю". Про це Кравчук розповіла у ексклюзивному коментарі редакції APnews.

Так, на думку очільниці пресофісу "Слуги народу", допоки не буде офіційного висновку дієвості цієї вакцини, її застосовувати в Україні ніхто не буде.

"Взагалі це зараз гіпотетичний варіант, і тут немає нічого спільного з реальністю. Це не вакцина, це сироватка. Немає жодного нормального підтвердження, що вона діє. Більш того, я, коли досліджувала цю тему, читала російську пресу, яку ще можна назвати незалежною, і там навіть лікарі проти, щоб її вводити, і ніхто не хоче. Тому без якогось гарантованого підтвердження від міжнародних організацій взагалі нема про що говорити", – сказала Кравчук.

Водночас, Кравчук зазначила, що фракція питання щодо закупівель вакцини в будь-яких інших країнах не вирішує.

“Фракція не може вирішувати такі питання, це повноваження Кабінету Міністрів. В таких складних випадках як пандемія ці переговори веде також президент. Якщо дивитися на спільні заяви (фракції - ред.) після саміту, то там йшла мова на найвищому рівні, що Україна є в цьому першому спільному списку на отримання вакцини. Більше того, ми навіть запропонували свої лабораторії масштабувати та виготовляти (вакцину - ред.) в більших об’ємах”, - пояснила Євгенія Кравчук.

Варто зазначити, що напередодні народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура заявив, що Україна буде зобов'язана закупити російську вакцину від коронавірусу, якщо буде доведена її ефективність. Інші народні депутати відреагували на таку заяву досить неоднозначно, а деякі пройшлись по ній з нищівною критикою.

Як повідомляв APnews раніше, нардеп Олександр Качура заявив, що подає до суду на свою колегу Єлизавету Богуцьку через її образливі коментарі на його готовність вакцинувати українців російським препаратом, якщо той доведе свою ефективність.

Читайте також:

Новини партнерів

Пенсіонери не підуть голосувати. Політолог пояснив, як розмови про перенесення виборів впливають на їх результат
Лідер збірної України покинув команду перед матчем з Іспанією