Нардеп Гетманцев заявив про "маніпуляції Мінфіну" в проекті бюджету на 2021 рік

Нардеп Гетманцев заявив про "маніпуляції Мінфіну" в проекті бюджету на 2021 рік
Ексклюзив
Читать на русском

Данило Гетманцев заявив, що необхідно виправити помилки, які допустив Мінфін, щоб бюджет був збалансованим

Презентація проекту бюджету викликала стурбованість, тому що Міністерство фінансів вдалося до маніпуляції. Про це заявив народний депутат Данило Гетманцев кореспонденту APnews.

"Проект бюджету вчора пізно ввечері був переданий до Верховної Ради, і ми його ще не бачили, а бачили тільки презентацію. Рано робити якісь висновки, але деякі моменти викликають занепокоєння. Наприклад, витрати на медицину. На жаль, немає того збільшення витрат, які вимагає боротьба з коронавірусом та медична реформа. Мінфін вдався до маніпуляції та порахував збільшення витрат нібито на 57%, але порівняв план 2020 року без урахування його перегляду у квітні. Якщо це врахувати, то насправді витрати збільшилися на 0,1% ВВП та становлять 4,3% від ВВП. Згідно із законом, такі витрати повинні складати 5%, а міністр охорони здоров'я вимагав 6%", - пояснив нардеп.

При цьому він вказав, що плановані витрати на вакцинацію покривають ін'єкції для 2 мільйонів громадян, з огляду на її орієнтовну вартість.

"За словами міністра фінансів, на митниці заховано 5-10 мільярдів щомісяця в контрабанді. Крім того, певне занепокоєння викликає підвищення зарплати. У нас зараз запланована інфляція на рівні 7,3% і з такою інфляцією буде збільшуватися облікова ставка НБУ, дорожчати кредити", - зазначив Гетманцев.

Крім того, він вказав, що збільшення дефіциту бюджету може бути виправдано, якщо ці кошти будуть спрямовані на розвиток промисловості.

"В борг варто брати саме в кризові періоди, щоб підтримати економіку, і вона не впала, тому збільшення дефіциту бюджету виправдано. Водночас не зрозумілі цілі, на які цей дефіцит витрачається. Я не знайшов жодної програми з розвитку промисловості, крім 100 вагонів", - зазначив депутат.

Також він зазначив, що держбюджет буде представлений в парламенті в п'ятницю, 18 вересня.

Як раніше повідомляв APnews, влада має намір у 2021 році збільшити витрати державного бюджету на медицину - до 4,2% від валового внутрішнього продукту

В УЄФА показали новий офіційний м'яч Ліги Чемпіонів
"Або в Африку, або в Україну". Чи варто українцям чекати потік дешевих "євроблях" через нові норми Євросоюзу

Новини партнерів