"Нам не потрібно доводити це статтями" - Зеленський привітав українців з хрещенням Київської Русі-України та "вколов" Путіна

"Нам не потрібно доводити це статтями" - Зеленський привітав українців з хрещенням Київської Русі-України та "вколов" Путіна
Читать на русском

У зверненні президент заявив про нерозривність Київської Русі і України.

Президент Володимир Зеленський опублікував відео з поздоровленням українців з Днем хрещення Київської Русі. Під час звернення глава держави ще раз заявив про нерозривність Київської Русі і України, а також відпустив "шпильку" на адресу статті президента РФ Володимира Путіна.

Про це повідомляє APnews.

Так, в 11-хвилинному ролику Зеленський зазначив, що тире, яке стоїть між Київською Руссю і Україною в указі Президента - "не просто знак". "Це знак того, що Україна є спадкоємицею одного з наймогутніших держав середньовічної Європи", - заявив глава держави.

За словами президента, Київська Русь не є частиною історії України - "це і є наша історія". Також Зеленський не пропустив нагоду вколоти президента Росії Володимира Путіна і його статтю про єдність російського й українського народів.

"Нам не потрібно доводити це історичними трактатами, роботами, статтями. Тому що наші докази не на папері, а в металі і камені. Не в міфах і легендах, а в наших містах і на наших вулицях", - заявив Зеленський.

Президент України нагадав, що князь Володимир хрестив Київську Русь-Україну 1033 роки тому. Також Зеленський зазначив, що саме в Києві похований князь Юрій Долгорукий, який заснував Москву. В рамках звернення Зеленський також попросив жителів України не втратити побудоване, відновити зруйноване і повернути захоплене.

Що було раніше

Президент Росії Володимир Путін під час своєї "Прямої лінії" заявив, що вважає росіян і українців одним народом. На цю заяву практично відразу відреагували в МЗС. Глава відомства Дмитро Кулеба заявив, що українці і росіяни - два різні народи, які могли б жити в дусі добросусідства, але в 2014 році РФ напала на Україну. Президент України Володимир Зеленський тоді ж зазначив, що в Москві ходили б гривні, якби росіяни та українці були одним народом.

Пізніше Путін випустив статтю, присвячену Україні. У цьому матеріалі він назвав Україну "дітищем радянської епохи". На цю статтю було значно масштабніша реакція. Так, в Офісі президента заявили, що в статті Путіна про Україну немає логіки і відзначили, що інтерпретацій довгої історії двох народів може бути дуже багато. У міністерстві культури, в свою чергу, запропонували Путіну забрати своє "братство" собі. Зеленський же зазначив, що тепер розуміє, чому у Путіна немає часу на зустріч в нормандському форматі.

Втім, деякі політики публічно схвалили статтю російського президента. Так, екс- "слуга народу" Євген Шевченко похвалив Путіна за "думки" про українців. А 41% українців виявилися згодні з висловлюванням Путіна, що "росіяни й українці - один народ". Про це говорять результати останнього опитування "Рейтингу".

Новини партнерів

Зеленський розкритикував київську владу за погану організацію хресного ходу: повинні були йти всі в масках
Щеплені від COVID-19 можуть заражати штамом "Дельта"