Найнебезпечнішу гору світу вперше в історії підкорила українська альпіністка

Найнебезпечнішу гору світу вперше в історії підкорила українська альпіністка
Читать на русском

Також на висоту 8 611 метрів піднявся ще один українець.

Альпіністка Ірина Галай стала першою українкою, яка змогла піднятися на другу за висотою гірську вершину Землі - гору Чогорі (К2). Своє сходження українка присвятила 30-й річниці незалежності нашої країни.

Висоту в 8 тисяч 611 метрів називають Дикої горою і навіть горою-вбивцею. А все через те, що ця вершина відрізняється надзвичайною складністю сходження. Рівень смертності при сходженні на цю гору становить рекордні 23%.

Крім Ірини Галай на вершину також піднявся Дмитро Семененко з Дніпра. Причому цей альпініст здійснив сходження на гору-вбивцю без кисневої маски. Ще одним учасником сходження став Назарій Кривошеєв з Коломиї, проте він залишився в базовому таборі на вершині 6 800 метрів. Своє сходження на Чогорі альпіністка присвятила 30-річчю незалежності України.

Чогорі (К2) - вершина, розташована в гірській системі Каракорум на північний захід від Гімалаїв. Висота гори складає 8 611 метрів, а сама гора вважається самим північним восьмитисячником світу.

На жаль, альпінізм все ще залишається вкрай небезпечною справою. Так, нещодавно APnews повідомляв, що в Грузії під час спуску з гори помер український альпініст Анатолій Мрачковський. Раніше 57-річний альпініст підкорив пік Леніна, Казбек і Маттерхорн.

Новини партнерів

На Черкащині СБУ схопила агента військової розвідки РФ
У Києві на Борщагівській сталася ДТП: постраждалого ледве дістали з машини, рух паралізовано - відео