Найгучніше нерозкрите вбивство XX століття. Франція через 36 років відновила пошуки вбивці 4-річного Грегорі Віллема

Найгучніше нерозкрите вбивство XX століття. Франція через 36 років відновила пошуки вбивці 4-річного Грегорі Віллема
Читать на русском

Вбивство невинної дитини - своєрідна помста батькові сімейства

Франція відновлює розслідування одного з найгучніших злочинів 20 століття. 16 жовтня 1984 року чотирирічного Грегорі Віллема викрали з подвір'я його будинку і жорстоко вбили, але за 40 років вбивцю так і не знайшли.

Про це повідомляє APnews з посиланням на The Guardian.

Через 36 років після вбивства, французька поліція поновила справу про вбивство 4-річного Грегорі Віллема. Хлопчика викрали з сімейного двору, а через кілька годин його дядькові надійшов анонімний дзвінок:

"Я викрав хлопчика. Я задушив його і кинув у річку Волонье. Це помста", - заявив викрадач.

Як і сказав нападник, Грегорі знайшли задушеним в річці Волонье на сході Франції, зі зв'язаними руками та ногами, а його обличчя прикривала вовняна шапка.

На наступний день до батька хлопчика прийшов лист з погрозами:

"Я сподіваюся, ти помреш від горя, бос. Твої гроші не допоможуть повернути твого сина. Це моя розплата, покидьок".

Жахливий злочин, яке розбурхало не тільки Францію, але й весь світ, сталося 16 жовтня 1984 року. Під час розслідування було розкрито багато деталей: ворожнеча братів, неточності в заявах, анонімні листи, грубі помилки адвокатів, але головне питання так і залишилося без відповіді - хто вбив Грегорі?

Майже за 4 десятиліття існування справи було висунуто багато звинувачень, в тому числі мамі хлопчика і його дядькові, але з часом більшість звинувачень було знято.

Викрадач Грегорі жорстоко вбив не тільки хлопчика. Це викрадення перевернуло багато життів: батько дитини застрелив свого двоюрідного брата. Суддя, у якого ця справа була першою, наклав на себе руки, не впоравшись з масовою критикою.

Поліція довгий час вважала, що ключ до розв'язки - це знайти аноніма, який зателефонував дядькові Грегорі та відіслав листи його батькам. Але тести ДНК на марках, записи дзвінків і графологічні дослідження листів виявилися безрезультатними.

Швейцарські фахівці вивчили стиль листів і заявили, що вони винайшли унікальний спосіб розпізнавання тексту - стилометрію, яка розрізняє стиль написання, синтаксис, пунктуацію та обороти фраз. Це досягнення в кримінології допоможе зловити вбивцю або з'ясувати його особистість.

"Будуть нові звинувачення, будьте впевнені", - заявило французьке видання Le Parisien, яке й анонсувало розробку.

Адвокати сім'ї заявили, що швейцарські результати не нові та є ще однією димовою завісою в справі:

"Для звинувачень повинні використовуватися тільки беззаперечні наукові докази. У цій справі загинуло дуже багато невинних людей: Грегорі Віллмен - перша жертва, його дядько - друга, а суддя Ламбер, який наклав на себе руки у 2017 році - третя. Головне, щоб нові розслідування не привели до нових жертв", - заявив один з адвокатів.

Як повідомляв APnews раніше, у 2020 році пішло з життя багато знаменитостей, від Енніо Морріконе до Михайла Жванецького, в тому числі й легендарний мер Харкова Геннадій Кернес.

Новини партнерів

У центрі Києва відбулися сутички між поліцією та ФОПами через крадіжку тенту
У футболі з'являться додаткові заміни для гравців, які пошкодили голову