Над новим українським криголамом урочисто замайорів прапор України, - фото

Над новим українським криголамом урочисто замайорів прапор України, - фото
Читать на русском

Раніше це судно було придбано нашою країною у Великої Британії.

Над новим українським криголамом "JAMES CLARK ROSS" урочисто замайорів прапор України. Про це повідомляє APnews з посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

«Над флагманом українського наукового-дослідного флоту - колишнім британським криголамом "James Clark Ross"- піднятий синьо-жовтий прапор! Ця визначна подія відбулася сьогодні, 30 серпня 2021, в порту міста Фредеріксгавн (Данія), де зараз знаходиться судно», - йдеться у повідомленні.

Український прапор підняв директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий спільно з британським капітаном Саймоном Веллесом і українським капітаном Олегом Новосільним. Також над криголамом було піднято вимпел НАНЦ.

Що цьому передувало?

19 серпня 2021 р. НАНЦ і установа «Дослідження та інновації» Великобританії (куди входить Британська антарктична служба) підписали акт про купівлю Україною криголама «Джеймс Кларк Росс». Після переоформлення всіх необхідних документів судно вже під українським прапором зможе відправитися з Данії (де базується) до України.

Над новим українським криголамом урочисто замайорів прапор України, - фото

Раніше APnews повідомляв, Велика Британія попрощалася з військовими кораблями, які отримає Україна.

Новини партнерів

Netflix запускає анімаційний мультсеріал про загін ЛГБТ-супершпигунів для дітей. Відео
Секс, наркотики і алкоголь: у Таїланді сотні COVID-хворих влаштовували оргії у польовому госпіталі