На Закарпатті виявили небезпечне тропічне захворювання - його завезли жінка з дитиною з Конго

На Закарпатті виявили небезпечне тропічне захворювання - його завезли жінка з дитиною з Конго
Читать на русском

Захворів маленький хлопчик та його мама, які прибули до України наприкінці січня з Республіки Конго

У лютому в Закарпатській області зареєстрували завезений випадок захворювання на малярію в громадян Республіки Конго. Небезпечне захворювання виявили у жінки з дитиною віком 1 рік 10 місяців.

Про це APnews пише з посиланням на Центр громадського здоров’я.

Йдеться, що захворів маленький хлопчик та його мама, які прибули до України наприкінці січня з Республіки Конго. Зі слів матері, дитина перехворіла на малярію приблизно 3 місяці тому.

В Україні в хлопчика на третій день з’явилося нерегулярне підвищення температури тіла до 39,0 °C. Орієнтовно тоді ж гарячка та нерегулярне підвищення температури до 39,0–40,0 °C з’явилися і в матері.

За тиждень після приїзду в Україну мати з дитиною звернулися по медичну допомогу. На підставі лабораторних досліджень у пацієнтів виявлено збудника малярії. Призначено відповідне лікування.

Повідомляється, що стан хворих задовільний. Тривають епідрозслідування та протиепідемічні заходи.

Довідка: малярія — загрозливе для життя захворювання, що передається через укуси комарів. Передача малярії відбувається в 91 країні світу, переважно це країни Африки, Азії, Південної й Північної Америк. В Україні всі зареєстровані випадки захворювань — завезені.

Симптоми малярії з’являються через 10–15 днів після укусу інфікованого комара. Перші симптоми — лихоманка, головний біль — можуть проявлятися слабко, що ускладнює виявлення малярії.

Лікування необхідно розпочати протягом перших 24 годин після прояву симптомів, інакше малярія може розвинутися в серйозне захворювання й закінчитися смертю.

Раніше APnews писав, щов Одеській області від небезпечного тропічного захворювання помер моряк.

Новини партнерів

Мережа вибухнула через відео плачущого самотнього кота Фу-Фу, ролик збирає мільйони переглядів
"Діду Путіну наснився кошмар": Навального в СІЗО поставили на облік як "схильного до втечі"