На тлі протестів Мінціфри "переманює" в Україну білоруських айтішників

На тлі протестів Мінціфри "переманює" в Україну білоруських айтішників
Читать на русском

Міністр цифрової трансформації повідомив, що Україна готова прийняти 5000 працівників

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров на тлі протестів в Білорусі покликав місцевих працівників сфери IT в Україну. Він повідомив, що Мінціфри готове створити всі необхідні умови для комфортного переїзду. Про це APnews пише з посиланням на його заяву.

“Нещодавні серйозні обмеження з доступом до мережі Інтернет, мобільним зв'язком та систематичні перебої в роботі банківської системи змушують ІТ-компанії Білорусі шукати можливості для переїзду в інші країни. Це вимушений для них захід, щоб зберегти свій бізнес, своїх клієнтів та надалі виконувати зобов'язання за чинними угодами”, - сказав Федоров.

Він також розповів умови спрощеної процедури. Так, з-поміж документів працівник надає компанії лише копії свого паспорта із завіреним перекладом та кольорове фото 3,5х4,5. Потім компанія звертається із заявою до Центру зайнятості, до якої додає копії паспорта іноземця, фото та проєкт трудової угоди з ним. Протягом 5-7 днів Центр зайнятості видає такий дозвіл.

“І все. Іноземець може легально проживати та працювати в Україні. Цим механізмом може скористатися будь-який іноземний спеціаліст незалежно від його рівня кваліфікації”, - наголосив міністр.

За словами Федорова, за підтримки уряду забезпечено можливість іммігрувати до України 5000 висококваліфікованих ІТ-спеціалістів. Вони можуть отримати посвідку на постійне проживання та роботу в Україні впродовж 10 років.

У межах цих квот іноземці зможуть працювати на таких самих умовах, що й українці, вони зможуть не прив’язуватися до конкретних термінів перебування в нашій країні та до конкретного місця роботи чи посади. Також вони можуть стати приватними підприємцями та емігрувати до України разом зі своїми родинами.

“5000 квот розподілені по областях України, в яких зосереджена найбільша кількість IT-компаній. Дніпропетровська, Одеська та Львівська області можуть залучити по 600 іноземних фахівців, Харківська – 700, а місто Київ отримало 2 500 квот”, - відмітив Федоров.

Скористатися цими квотами можуть і ті, хто вже проживає в Україні. Вони мають подати документи у територіальний підрозділ Державної міграційної служби за місцем реєстрації. Ті, хто перебувають за кордоном, мають звернутися до консульської установи.

“Ми готові у режимі 24/7 надавати сприяння та консультаційну підтримку іноземним ІТ-спеціалістам, які бажають локалізуватися в Україні. Для отримання консультації вони можуть звернутися за номером +380 50 516 64 35. Сподіваюся, що запропоновані нами можливості дозволять ІТ-компаніям Білорусі вистояти в умовах кризи, щоб потім повернутися на батьківщину економічно сильними і готовими підтримати свою країну”, - додав міністр.

APnews також писав, що Міністри закордонних справ 27 країн ЄС вводять санкції проти офіційних осіб Білорусі.

"Лукашенко зробив вибір на користь Росії": МЗС України відреагувало на видачу бойовиків ПВК "Вагнер" РФ
10 гаджетів та винаходів, які з'явилися завдяки пандемії Covid-19

Новини партнерів