На тлі масових протестів президент Киргизстану оголосив про свою відставку

На тлі масових протестів президент Киргизстану оголосив про свою відставку
Читать на русском

Сооронбай Жеенбеков закликав опозицію припинити протести

Президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков заявив, що йде у відставку. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу адміністрації президента Киргизстану.

Він звернувся до опозиційних політиків із закликом припинити мітинги.

"Вчора Жогорку Кенеш затвердив склад Уряду, я підписав укази Президента Киргизької Республіки про відповідні призначення. Але це не зняло напруженість. На жаль, агресія не вщухає, вимога моєї негайної відставки триває. Поточна ситуація близька до двостороннього конфлікту. З одного боку - протестувальники, з іншого - правоохоронні органи. Військовослужбовці та правоохоронні органи зобов'язані застосовувати зброю для захисту Державної резиденції. в цьому випадку проллється кров, це неминуче. Я закликаю обидві сторони не піддаватися провокаціям", - йдеться у зверненні.

При цьому він заявив, що не тримається за президентське крісло та оголосив про свою відставку.

"Для мене світ в Киргизстані, цілісність країни, єдність нашого народу і спокій в суспільстві понад усе. Немає нічого дорожчого для мене життя кожного мого співвітчизника. Я не тримаюся за владу. Не хочу залишитися в історії Киргизстану як Президент, пролив кров і той, хто стріляв у власних громадян. Тому прийняв рішення піти у відставку", - підсумував Жеенбеков.

Як раніше повідомляв APnews, режим надзвичайного стану з 9 по 21 жовтня ввели в Бішкеку.

Новини партнерів

В ОП заявили, що "Донбас стає депресивним" і йому потрібна вільна економічна зона
У Мін'юсті пояснили, як ВПО отримати компенсацію за зруйноване житло на Донбасі