На півночі Китаю і в Монголії зафіксовано спалах бубонної чуми

На півночі Китаю і в Монголії зафіксовано спалах бубонної чуми
Читать на русском

З моменту, коли з’явилися антибіотики, одужують практично всі хворі на бубонну чуму.

Влада міського округу Баян-Нур в автономному районі Внутрішня Монголія на півночі Китаю в неділю, 5 липня, оголосила режим підвищеної епідеміологічної небезпеки через пацієнта з симптомами бубонної чуми, який звернувся за допомогою до місцевої лікарні.

Про це повідомляє China Global Times.

Як попередила місцева влада, це захворювання передається від людини до людини. На півночі Китаю закликають не полювати і не їсти тварин, які можуть стати його переносниками - зокрема, таких гризунів, як монгольські бабаки.

В окрузі Баян-Нур введено третій (з чотирьох можливих) рівень режиму оповіщення, при якому питання епідеміологічної безпеки громадян координуються на рівні місцевої влади. Варто зазначити, що центральний уряд підключається тільки на першому, найвищому, рівні.

У районі, де зареєстровано два випадки захворювання, введено карантин. В'їзд автотранспорту в регіон, а також виїзд тимчасово заборонені.

У той же час, на заході Монголії в регіоні Баян-Улгій, неподалік від кордону з Росією і Китаєм, виявили ще один випадок зараження бубонною чумою, уже третій. Як передає агентство Сіньхуа, пацієнта з відповідними симптомами доставили в місцеву лікарню.

Через перші два випадки лікарі ізолювали кілька десятків людей, з якими контактували хворі, також був закритий в'їзд і виїзд з міста Ховд, де сталася НП.

У міністерстві охорони здоров'я Монголії заявили, що медична допомога хворому знадобилася після того, як він з'їв м'ясо бабака. У зв'язку з цим влада закликали не полювати на цих тварин і не вживати їх в їжу.

Бубонна чума характеризується болючим запаленням лімфатичних вузлів з утворенням "бубонів", найчастіше - пахових, рідше - пахвових, проявляється лихоманкою і вираженою інтоксикацією.

З моменту, коли з’явилися антибіотики, одужують практично всі хворі на бубонну чуму, проте лікування треба розпочинати вчасно.

Як повідомляв APnews, у Китаї знайшли новий штам грипу від якого немає ліків і вакцини, вчені заявили про потенційну пандемію.

Новини партнерів

В Раді розповіли, коли буде призначено нового керівника Нацбанку
Tesla випустила червоні жіночі шорти за 69 доларів