На "мільярд дерев Зеленського" не вистачає ще 2 млрд грн, висадка стартує у жовтні - Держлісагентство

На "мільярд дерев Зеленського" не вистачає ще 2 млрд грн, висадка стартує у жовтні - Держлісагентство
Читать на русском

Робота розпочнеться з підготовки якісного посадкового матеріалу.

Обіцяна президентом Володимиром Зеленський кампанія з висадки мільярда дерев розпочнеться у жовтні цього року. При цьому на її реалізацію у повному обсязі не вистачає ще 2 млрд гривень.

Про це повідомив глава Держлісагентства Юрій Болоховець під час прес-конференції, передає APnews.

"Йдеться про висадку протягом трьох років 1 млрд дерев - це одна частина. І друга частина - це створення протягом 10 років 1 млн га нових лісів... Фактично це велике лісове будівництво. Це план екологічного порятунку нашої країни", - розповів Болоховець.

Він підкреслив, що головним драйвером цієї програми буде Держлісагентство.

"Навесні ми за одну добу висадили 5 млн дерев. Ця акція проходила в 110 країнах світу. Україна була лідером; висадила 4 млн дерев... Тільки навесні цього року Держлісагентство посадило 180 млн нових дерев. Плюс інші користувачі. Восени ми плануємо доповнити (зроблене, - ред.), висадивши 30 млн дерев", - розповів Болоховець.

Робота розпочнеться з підготовки якісного посадкового матеріалу. Глава Держлісагентства зазначив, що потенціал України у цій сфері необхідно збільшувати вдвічі.

"Сьогодні у Львові відкривається перший насіннєвий центр, де вирощуватимуть сіянці за сучасними технологіями. У нас у планах - створити дев'ять таких центрів. До кінця року буде здано центр у Донецькій області і ще сім таких центрів у різних регіонах України", - розповів він.

Крім того, питання ще в тому, що важливо знайти вільні площі для висадки лісу, підкреслив Болоховець.

"Для висадки 1 млрд дерев протягом трьох років нам потрібно 170 тисяч га земель. Ми знайшли близько 100 тисяч га, на яких можна проводити залісення. Це території, де були втрачені культури, це згарища, незаліснені ділянки. Ми провели роботу з територіальними громадами", - зазначив він.

Також розповів, що для виконання програми, яку ініціював Зеленський, необхідно близько 6 млрд гривень. Агентство може розраховувати на 4 млрд грн власних ресурсів, однак 2 млрд грн ще потрібно знайти - це можуть бути і державні кошти, і кошти бізнесу.

Нагадаємо, як повідомляв APnews, Зеленський на початку червня заявив, що в Україні за три роки висадять мільярд дерев.

Новини партнерів

На вихідні у Києві обмежать рух транспорту через марафон
На Дніпропетровщині заблокували підпільний спиртзавод, який виробляв сотні тонн фальсифікату