На Львівщині у лісі місцеві знайшли контейнер з радіоцезієм і забрали його додому

На Львівщині у лісі місцеві знайшли контейнер з радіоцезієм і забрали його додому
Читать на русском

Радіаційний фон контейнера складає 6,7 мікрозіверт.

У Львівській області у лісі місцеві жителі знайшли контейнер з радіоактивним Цезієм і не придумали нічого краще, ніж забрати його до власного будинку. Не зупинив навіть попереджувальний напис "Осторожно! Радиоактивно".

Про це APnews пише з посиланням на департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА.

Так, контейнер з радіоцезієм виявили у лісі біля села Модрисі Дрогобицього району. Місцеві жителі забрали його до приватного будинку у місто Борислав.

"На контейнері було виявлено напис – “Осторожно! Радиоактивно!”... За попередньою інформацією контейнер містить Цезій-137 і є промисловим гамма випромінювачем. Радіаційний фон контейнера складає 6,7 мікрозіверт", - розповіли у департаменті.

Пізніше громадяни повідомили про знахідку у ДСНС, поліцію та керівництво ради міста Борислав.

Місцезнаходження радіаційного контейнера огороджено і знаходиться під охороною. Вирішується питання про місце утилізації.

Варто зазначити, що природний радіаційний фон становить від 0,05 до 0,2 мікрозіверта на годину. Вкрай шкідливим і небезпечним для здоров'я вважається випромінювання на рівні не більше ніж 10 мікрозівертів на годину протягом декількох хвилин.

Цезій-137, або ж радіоцезй - один з головних компонентів радіоактивного забруднення біосфери. Міститься в радіоактивних осадах, радіоактивних відходах, викидах заводів, які переробляють відходи атомних електростанцій. Його використовують у вимірювальній техніці, для радіаційної стерилізації харчових продуктів, медичних препаратів і ліків, в радіотерапії для лікування злоякісних пухлин та ін.

Як повідомляв APnews раніше, у Сумах виявили велике небезпечне звалище медичних відходів. Серед сміття були тисячі використаних шприців, пробірки та колби з кров'ю та тести на COVID-19.

Новини партнерів

Кулеба про переговори Байдена з Путіним: Україна не сприйматиме жодних домовленостей "за спиною"
Пасажир поїзду "Рахів-Київ" помер після падіння з верхньої полиці