На кордоні між Вірменією та Азербайджаном відновилися бої - повідомляється про десятки загиблих

На кордоні між Вірменією та Азербайджаном відновилися бої - повідомляється про десятки загиблих
Читать на русском

Обидві країни звинувачують одна одну в черговій ескалації конфлікту.

Через рік після тривалих та кровопролитних дій на території Нагірного Карабаху між Вірменією та Азербайджаном відновилися бойові дії. Про це APnews повідомляє з посиланням на офіційні представництва військових відомств обох країн.

Спочатку про ескалацію конфлікту повідомили представники Азербайджану - за їхньою версією вірменська сторона спробувала захопити азербайджанські позиції на кельбаджарській та лачинській ділянках кордону. Своєю чергою вірменська сторона заявила, що здійснила "відповідні дії для запобігання просуванню" азербайджанських військових.

"Згідно з нашими, поки що не підтвердженими даними, серед вірменських військовослужбовців зараз, на жаль, є 15 загиблих. Також, за нашими даними, досить значні втрати зазнали азербайджанські збройні сили", - про це заявив вірменський депутат Едуард Агаджанян.

У свою чергу, вірменське міністерство оборони повідомило, що 12 вірменських солдатів потрапили в полон. Йдеться про сім контрактників і п'ять строковиків. Азербайджанська сторона при цьому спростовує інформацію про значні втрати зі свого боку. Також азербайджанці не коментують інформацію про загиблих та полонених вірменських солдатів.

Наразі ситуація на кордоні двох держав залишається напруженою. А вірменська влада вже звернулася до Росії з проханням захистити територію Вірменії від атак азербайджанських військ. Про це в телеефірі заявив секретар радбезу Вірменії Армен Григорян.

Вірменія vs Азербайджан: довідка

27 вересня карабаський конфлікт Вірменії і Азербайджану знову перейшов до гострої фази. Звинувативши один одного в нападі, протиборчі сторони відкрили вогонь. У цей же день Вірменія і "НКР" оголосили воєнний стан і загальну мобілізацію, Азербайджан - воєнний стан і комендантську годину в деяких містах.

10 жовтня Вірменія та Азербайджан під час 10-годинних переговорів у Москві домовилися про перемир'я у Нагірному Карабасі. Згодом, попри укладені домовленості, сторони конфлікту продовжили звинувачувати один одного в збройних провокаціях.

У листопаді конфлікт нарешті завершився переконливою перемогою Азербайджану. Через місяць Вірменія заявила про спробу Баку атакувати одну з позицій вірменських військ у Нагірному Карабасі.

Новини партнерів

Під час сутичок на кордоні Польщі та Білорусі було поранено сімох поліцейських
Арахамія пояснив, чому 1000 грн Зеленського не можна використати на комуналку, але можна на кіно