Перше в Україні механічне серце імплантували на голому ентузіазмі, - Тодуров

Перше в Україні механічне серце імплантували на голому ентузіазмі, - Тодуров
Ексклюзив
Читать на русском

12 июля 2016 года Борис Тодуров впервые в Украине провел имплантацию механического сердца.

У той час, як за кордоном ще 25 років тому почали робити імплантації механічного серця, в Україні вперше здійснили таку операцію чотири роки тому.

Про це повідомив лікар-кардіохірург, директор Інституту серця Борис Тодуров в авторському проекті журналіста Василя Апасова "ПЕРШИЙ ПІДКАСТ" на YouTube каналі APASOV.

12 липня 2016 року Борис Тодуров вперше в Україні провів імплантацію механічного серця, яке обійшлося в 120 тисяч євро. Німецька клініка надала інституту серця його в розстрочку, враховуючи авторитет Тодурова.

"Серце людини - це насос, який жене 5 літрів крові в хвилину по всьому організму для того, щоб рознести кисень і поживні речовини. Якщо цей насос не справляється з таким обсягом, а жене, наприклад, не 5, а 2 літри, то всі органи знаходяться в гіпоксії. Їм не вистачає кисню і організм повільно починає вмирати.

Найрадикальніший спосіб замінити цей насос - це зробити трансплантацію серця, але оскільки трансплантації немає або її потрібно чекати дуже довго, то більшість людей з цієї черги просто вмирають.

Механічне серце - це теж насос, електричний, де крильчатка підвішена в магнітному полі. Це досить-таки складна інженерна штука. Робить вона близько 10 тисяч обертів на хвилину і створює той же потік (ред. - крові) близько 5 літрів", - резюмував Тодуров.

За його словами, коштує механічне серце дійсно дуже дорого. Його середня вартість, в залежності від компанії, варіюється від 120 до 140 тисяч євро.

"Цей насос ставиться в трьох випадках. Перший - це як міст до трансплантації, щоб дочекатися трансплантації. Другий - для відновлення. Якщо у людини міокардит гострий і серце перестає працювати, їй ставлять цей насос. 5-6 місяців він працює. Серце відновлюється, відпочиває за цей час, а потім його знімають і серце залишається своє. І третій - встановлюється до кінця життя. Якщо пацієнту 65-70 років і у нього серцева недостатність, людина може ще 10-15 років прожити", - розповів лікар-кардіолог.

За словами Тодурова, в інших країнах подібні операції почали робити ще 25 років тому. В Україні ж вперше "на голому ентузіазмі" зробили імплантацію механічного серця 30-річній жінці чотири роки тому.

"Пересадок не було на той час і я поставив собі за мету швидко отримати сертифікат на механічне серце. Ми за місяць зареєстрували серце, з'їздили до Польщі отримали практику, з'їздили до Німеччини, тиждень відучилися, отримали сертифікати і через місяць ми були готові імплантувати перше (ред. - в Україні) механічне серце", - зазначив директор Інституту серця.

"У нас не було грошей, держава нам відмовила в цій справі. Супрун тоді була в програмі механічних сердець, яку я написав, вона жбурнула папер і сказала "і так у вас всього достатньо". Мені довелося збирати 120 тисяч через Facebook", - заявив Тодуров.

Він також додав, що спільними зусиллями українцям вдалося зібрати всього лише половину потрібної суми.

"Я зателефонував до Німеччини, попросив, щоб нам дали в борг, тому що ми не встигаємо зібрати всю суму. Вони привезли проктора, привезли серце і ми на наступний день прямо з реанімації заїхали в операційну і зробили першу трансплантацію. Через 9 місяців ми знайшли для неї бюджетні гроші, щоб в Білорусі зробили пересадку", - розповідає Борис Тодуров.

За його словами, зараз на рахунку вже шість імплантацій механічних сердець.

Як повідомляв APnews, на думку Влащенко, місце старих чиновників займуть нові "професійні еліти".

Новини партнерів

"Ви загралися": Аваков жорстко відреагував на ослаблення карантину в Черкасах
У двох гуртожитках Києва зафіксували осередки коронавірусу